Brno dostalo od Galatasaraye lekci i doma, ve Vyzývacím poháru končí

VK Brno - Galatasary Istanbul: v modrém brněnská blokařka Anna Širůčková | foto: Radek Miča, MAFRA

4 2010
Volejbalistky KP Brno končí svou pouť Vyzývacím pohárem v osmifinále. Ani v odvetném utkání nedokázaly Galatasarayi Istanbul vzdorovat a za sedmdesát minut podlehly 0:3.

Stejným výsledkem skončil i první zápas v Turecku.

Volejbalistkám Istanbulu stačilo uhrát k postupu jeden set, což se jim podařilo hned v prvním dějství, kdy lépe zvládly koncovku. Turecký tým své soupeřky převyšoval důraznější hrou na síti a přesnějším podáním.

Nejlepší výkon podaly Brňanky v závěrečném setu, v němž ještě vedly 20:18. Koncovku ale opět ovládly turecké volejbalistky, které proměnily hned první mečbol.

"Škoda, že jsme se dostali poprvé do vedení až v polovině třetího setu. Zaskočila nás změna rozestavení soupeřek. Nedokázali jsme uhlídat výbornou Brazilku Menezesovou," konstatoval trenér brněnských volejbalistek Ondřej Marek a posteskl si i na velkou únavu svých svěřenkyň po náročném zápasovém programu.