Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonista Šlesingr má nové lyže. Věří, že výpadek z loňska nezopakuje

Největší úspěch v SP. V závěrečném závodu sezony v Oslu porazil Šlesingr na pásce Kruglova. | foto: Reuters

27 2008
Léčil zraněný kotník, trápilo ho koleno. Pak poprvé v kariéře změnil značku lyží. A teď věří, že na nadcházející sezonu, která startuje příští týden ve švédském Östersundu, je dobře připraven. Biatlonista Michal Šlesingr bude i letos největší hvězdou českého týmu. Sám doufá, že v kolotoči Světového poháru uspěje a že se mu zadaří i na mistrovství světa. "Kéž by to cinklo," věří.

Jeho loňská sezona byla jako den a noc. Do mistrovství světa spíš tápal, po něm se však odpíchl k výborným výsledkům, které korunoval vítězstvím v závěrečném závodu Světového poháru v Norsku, a celkově skončil devatenáctý.

Teď biatlonsita Michal Šlesingr doufá, že následující sezonu zachytí už od počátku.

Pomoci mají nové lyže. Poprvé v závodní kariéře totiž změnil značku, od Madshusu přešel k Rossignolu. "Loni jsem se půl roku trápil, nebyl jsem s lyžemi spokojený," uvedl důvod, proč se s firmou dohodl na ukončení smlouvy. "O změně jsme se bavili už déle, definitivní rozhodnutí padlo na konci sezony."

sP 2008-2009

1. Östersund (Švéd.): 2.-7.12. 
2. Hochfilzen (Rak.): 11.-14.12.
3. Hochfilzen (Rak.): 17.-21.12.
4. Oberhof (Něm.): 6.-11.1.
5. Ruhpolding (Něm.): 13.-18.1.
6. Anterselva (It.): 21.-25.1.
7. Vancouver (Kan.): 10.-15.3.
8. Trondheim (Nor.): 18.-22.3.
9. Chanty - Mansijsk (Rus.): 25.-29.3.


Mistrovství světa:
Pchjongjang (Kor.): 13.-22.2.

Nový systém bodování ve SP 

Místo 30 bude nově bodovat prvních 40 biatlonistů. Vítěz závodu získá šedesát bodů. "Mělo přinést větší spravedlnost, protože někdo dojížděl pravidelně mezi 30. a 40. místem a spadal do stejného pytle jako někdo kolem 70. místa. Myslím si, že to pomůžei i našim klukům," říká Šlesingr.

Ještě na jaře začal zkoušet fischery a rossignoly. Nakonec se rozhodl pro druhou možnost. Důvod? "Kvalitní spolupráce, skvělý servis. Z jejich strany je velký zájem. Snad i tím, že na téhle značce jezdí málo lidí," pochvaluje si pětadvacetiletý biatlonista.

V českém týmu je jediný. Ze světové špičky jezdí na této značce například někdejší vítězka SP Martina Becková (za svobodna Glagowová), Francouzi Defrasne a Fourcade, Švéd Nilsson nebo Američan Burke.

Nové lyže mu připadají univerzálnější. "Madshusy měly více struktur, na každý sníh jsem potřeboval jiné lyže. Pod nohou tolik nejely. Rossignoly jsou vyrovnanější."

Momentálně má dvacet párů. Změnu pak provedl i na své zbrani. "Pažbu jsem nechal, mám jen nový lauf. Ten starý jsem měl asi dva roky."

Šlesingrovo maximum z celkové klasifikace SP je 16. místo z předminulé sezony, již ozdobil dvěma kovy z mistrovství světa. Cíl pro letošek je pochopitelný - skončit do patnáctky. "Letos mi nebylo přáno, teď doufám, že to vyjde," říká rodák z Letohradu. A rád by uspěl i na mistrovství světa ve v korejském Pchjongjangu. "Kéž by to cinklo," netají se přáním.

S dosavadní přípravou je spokojen. I když se potýkal se zraněním. Milovník lezení po skalách, parašutismu, snowboardingu či zdolávání divoké vody na jaře nešťastně spadl z horolezecké stěny a poranil si kotník. "Naštěstí to bylo v meziobdobí, takže to na přípravu nemělo vliv."

A chvíli nato ho zase trápilo koleno druhé nohy. "Asi to bylo tím přepětím. Asi jsem moc myslel na to, jak tu zraněnou nohu nezatěžovat. Ale teď už jsem úplně v pořádku," dodal spokojeně.


ŠLESINGR SKÁČE PADÁKEM

reprezentace 2008-2009

Muži:

Michal Šlesingr (loni SP 19.), Zdeněk Vítek (35.), Ondřej Moravec (45.), Jaroslav Soukup (54.), Tomáš Holubec (63.), Roman Dostál (75.), 

Ženy:
Zdenka Vejnarová (43.), Magda Rezlerová (48.), Veronika Vítková (60.), Zuzana Tryznová (nebodovala)


Autor:


Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze