Suverénní výhra Domračevové. Vítková sbírala chyby a byla devatenáctá

Česká biatlonistka Veronika Vítková (vlevo) ve stíhacím závodě v Anterselvě. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

24 2015
Na první střelbě jednou minula, ale to bylo jediné zaváhání, které se Darje Domračevové v sobotním stíhacím závodě biatlonistek přihodilo. Pak už si s luxusním náskokem dojela pro výhru. Zato Češkám závod tolik nevyšel. Veronika Vítková skončila na 19. místě, Gabriela Soukalová byla o dvě místa níže.

Po sprintu Vítková věštila, že sobotní stíhací závod bude hlavně o střelbě.

Předpověď jí vyšla, střelba bohužel už nikoliv.

Běžecky zvládla letos nejlepší česká biatlonistka stíhačku velmi dobře - zajela devátý nejrychlejší čas. Jenže právě střelba ji srazila. Z položek sobotního závodu má „vysvědčení“ 1, 1, 1, 1. „Ale v biatlonu to není jako ve škole, že by jednička byla nejlepší známka,“ říkal trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek v České televizi. „Ty chyby se vymstily.“

Pátá žena Světového poháru bojovala, aby se udržela alespoň v druhé desítce, což se jí nakonec těsně podařilo.

Jiný příběh zažila Gabriela Soukalová. Ta sice střílela slušně - minula jen dvakrát -, běžecky však k nejsilnějším nepatřila. Dosáhla 27. nejrychlejšího času, což nakonec stačilo na 21. místo.

„Není v úplně stoprocentní formě,“ poznamenal Vítek. Už v neděli přitom čeká ženy štafeta, jejíž poslední dva závody dokázaly Češky vyhrát.

V sobotu si pro triumf dojela stylem start-cíl Běloruska Domračevová, podobně jako mezi muži Schempp zvítězila už ve třetím závodě v řadě. Druhá skončila Ruska Virolajnenová, pro bronz si navzdory pěti chybám na střelbě v závěru dosprintovala Finka Mäkäräinenová.

Světový pohár v biatlonu

Anterselva (Itálie)

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Domračevová (Běl.) 30:58,5 (1), 2. Virolajnenová (Rus.) -1:21,0 (1), 3. Mäkärainenová (Fin.) -1:29,0 (5), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:29,3 (1), 5. Dorinová Habertová (Fr.) -1:38,0 (2), 6. Dunkleeová (USA) -1:40,8 (1), 7. Gereková (SR) -2:00,2 (2), 8. Oberhoferová (It.) -2:03,1 (3), 9. Preussová (Něm.) -2:06,8 (3), 10. Wiererová (It.) -2:13,0 (2), ...19. Vítková -2:42,2 (4), 21. Soukalová (obě ČR) -2:48,1 (2).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 25 závodů): 1. Mäkärainenová 660, 2. Domračevová 620, 3. Valj Semerenková (Ukr.) 509, 4. Wiererová 477, 5. Vítková 474, 6. Hildebrandová 450, ...10. Soukalová 356, 39. Landová 105, 44. Puskarčíková (obě ČR) 91.