Běžkař Bauer porazil světovou špičku

21 2000
B e i t o s t ö l e n - Senzačního výsledku dosáhl v úvodu sezóny český reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer, který v sobotu vyhrál mezinárodní závod v norském Beitostölenu, kde o příštím víkendu začne nový ročník Světového poháru. Náš běžec za sebou nechal i vynikajícího Nora Thomase Alsgaarda. Podobná prověrka se konala ve švédské Kiruně, kde mezi ženami triumfovala podruhé během několika dnů Kateřina Neumannová.

Na patnáctikilometrové trati, která se běžela klasickou technikou na mokrém sněhu, Bauer porazil řadu soupeřů věhlasných jmen. Druhý skončil se ztrátou devíti sekund Ital Giorgio Di Centa a třetí doběhl o dalších devatenáct sekund zpět domácí Espen Bjervig. Až sedmé místo obsadil vítěz minulého seriálu Světového poháru Johan Mühlegg ze Španělska, vynikající Nor Thomas Alsgaard promazal a nevešel se ani do první desítky.

Závod mužů v Kiruně ovládli domácí Švédové, kteří se srovnali na stupních vítězů v pořadí Urban Lindgren, Per Elofsson a Mathias Fredriksson. Za Neumannovou skončily s téměř minutovou ztrátou švédské juniorky Karin Holmbergová and Line Andersonová. V Beitostölenu vyhrála ženský závod Norka Bente Skariová - Martinsenová s výrazným náskokem téměř 25 sekund. Za ní doběhly tři Italky Stefania Belmondová, Gabriella Paruzziová a Sabina Valbusová.