Nymburk podlehl Kazani i ve VTB lize a ve skupině skončí předposlední

Nymburský Vojtěch Hruban vede míč v utkání proti ruské Kazani. | foto: ČTK

15 2014
Souboje s Kazaní už je možná otravují. Nymburští basketbalisté se s ruským velkoklubem střetli v krátké době potřetí a po dvou prohrách v Eurocupu přidali další ve VTB lize. Na palubovce soupeře podlehli 71:85 a ve skupině A skončí předposlední.

Nymburk, který opět nastoupil bez Rančíka a Ilievského, znovu vydržel s Kazaní hrát vyrovnaně jen v první čtvrtině a do 9. minuty dokonce udržoval mírné vedení. V závěru poločasu však Kazaň získala dvouciferný náskok.

Po změně stran se Nymburk snažil vrátit do zápasu a snížil na pět bodů, pak však opět přišel menší výpadek, Kazaň utekla na 15 bodů a nedovolila žádné drama.

Nejlepším hráčem Nymburku byl pivot Mahalbašič, který zaznamenal double double za 12 bodů a 10 doskoků a pasáž s ním na hřišti Nymburk prohrál jen o tři body. Dalších 11 bodů přidal rozehrávač Massamba, který však zároveň měl na kontě osm ztracených míčů.

Poslední zápas VTB ligy sehraje Nymburk doma v pondělí 24. března s Petrohradem.

VTB liga basketbalistů - skupina A

Kazaň - Nymburk 85:71 (25:24, 51:40, 65:55)
Nejvíce bodů:
Goudelock 14, Eidson a Veremejenko po 12, Sokolov 10 - Mahalbašič 12, Page a Massamba po 11, Simmons 10. Fauly: 17:20. Trestné hody: 17/14 - 14/11. Trojky: 7:6.