Bank vyhrál nejdelší obří slalom světa. Dojel jsem v komatu, culil se

Vyčerpaný Ondřej Bank. | foto: ČTK

29 2010
Nejdelší obří slalom světa v italském středisku Val Gardena vyhrál český lyžař. Ondřej Bank se nejrychleji propletl mezi 115 brankami na šestikilometrové trati exhibičního závodu Gardenissima 2010. "Byla to sranda, ale bylo to hustý," přiznal.

Devětadvacetiletý Bank dosáhl času 3:37,70 minuty a porazil domácího Massima Penasu o 1,30 sekundy, třetí dojel Rakušan Romed Baumann. Česká sjezdařská jednička dosáhla druhého nejlepšího času ve čtrnáctileté historii Gardenissima. Rychleji jel jen loni Ital Kurt Pittschieler (3:36,30).

"Po minutě jsem nemohl a zbytek jsem dojel v komatu. Poznal jsem, jaké to je být v cíli uslintaný jako běžci, kterým jsem se kvůli tomu vždycky smál," podotkl čtyřnásobný mistr republiky z minulého týdne.

Závod žen vyhrála Italka Verena Stufferová, Slovenka Veronika Zuzulová se s dlouhým obřím slalomem potýkala skoro čtyři minuty a dojela šestá. Před čtyřmi lety jela Gardenissimo i česká slalomová hvězda Šárka Záhrobská a vyhrála časem 3:55,25.

V minulosti zde zvítězili například někdejší italské hvězdy Kristian Ghedina, či Peter Fill. Rekordmankou je se sedmi triumfy trojnásobná olympijská medailistka Isolde Kostnerová.