Autokrosař překvapivě vyhrál rallye v Liberci

17 2000
L i b e r e c -
Nečekaným vítězem druhého podniku mistrovství republiky v automobilových soutěžích, liberecké Paramo Rallye, se stal domácí i evropský šampion v autokrosu Tomáš Hrdinka. Pětatřicetiletý jezdec dokázal se Subaru WRC porazit ve druhé rallye, které se zúčastnil, celou domácí špičku. Hrdinkovi pomohla i chyba Romana Kresty na Octavii WRC, který až do deváté rychlostní zkoušky vedl, ale poté neudržel vůz na trati, urazil kolo a musel odstoupit. Hrdinka se posunul do vedení, které už nepustil. "Na Šumavě jsem pouze testoval a chtěl hlavně dojet. Hlavní bylo nejet na oči, ale podle rozpisu," řekl Hrdinka po závodě. "Přesto jsem dělal chyby, které vyhodnotíme. Chci jít stále výš." Spokojený byl i Jindřich Štolfa, který se propracoval až na druhé místo, přestože má vůz pouze s jednou poháněnou nápravou. "Je to nejrychlejší dvojkolka v republice, ale k úplné spokojenosti bych nesměl udělat asi tři chyby," přiznal. Rozladěn třetím místem byl naopak Milan Dolák, vítěz prvního závodu. "Stále jsme hledali chybu, ale nepřišli jsme na to, jestli byla ve voze nebo ve mně," přiznal Dolák. Startovali také oba bývalí tovární jezdci Škoda Motorsportu Emil Triner a Pavel Sibera. Zatímco Triner stejně jako na Šumavě odstoupil pro závadu, Sibera při letošní premiéře s Octavií KC skončil sedmý.

Výsledky: 1. Hrdinka, Jirátko (Subaru Impreza WRC) 1:38,03, 2. Štolfa, Fanta (Peugeot 206 KC) -1:11,02, 3. Dolák, Palivec (Toyota Corolla WRC) -1:18,01, 4. Trojan ml., Vodička (Toyota Celica) -2:07,0, 5. Křeček, Krečman -2:16,0, 6. Trajbold, Trajboldová (oba Ford Escort) -2:27,9.