Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Britský hrdina skončil v slzách. Murrayho po finále přemohly emoce

BOLÍ TO. Andy Murray po prohraném wimbledonském finále neskrýval zklamání. | foto: Reuters

8 2012
Sklonil se k trávě a letmo jí pohladil. Po tvářích mu stékaly slzy. "Snažím se, ale nebude to lehké," pronesl stěží s pohledem k zatažené střeše nad centrálním kurtem. Ve wimbledonském finále Andyho Murrayho porazil Roger Federer, při slavnostním ceremoniálu přemohly britského tenistu emoce. Rozplakal se...

V Británii vyvolal euforii. Jako první britský tenista se po 74 letech představil ve finále nejslavnějšího turnaje planety. Nevyhrál, Rogeru Federerovi podlehl 6:4, 5:7, 3:6, 4:6.

Trofej převzal z rukou vévody z Kentu se zachmuřeným výrazem. Když přistoupil ke Sue Barkerové, bývalé skvělé britské tenistce a nyní moderátorce televizní stanice BBC, jen si zhluboka oddechl.

NEBOJ, VYHRAJEŠ JINDY. Roger Federer utěšuje smutného Andyho Murrayho po finále
BYLS PROSTĚ LEPŠÍ. Poražený Andy Murray podává po zápase ruku Rogeru Federerovi.

Ač se snažil, dlouho slova nenacházel. "Noooo..." zakroutil hlavou a než se rozpovídal, ohromil centrální kurt ohlušující potlesk. "Už se to blíží," hlesl. Jak moc se snažil zadržovat ty slzy!

"Já se pokusím, ale nebude to lehké," dodal. A vzápětí už slzy neudržel. V hráčské loži plakala jeho přítelkyně Kim Searsová, maminka Judy Murrayová jen klopila oči. Jen trenér Ivan Lendl, který v minulosti také dvakrát wimbledonské finále ztroskotal, zachoval pokerový výraz v obličeji.

Nakonec se Andy Murray rozmluvil. Nejdřív směřem k Rogeru Federerovi. Před finále britskému tenistovi novináři předhazovali, že nastoupit do souboje s třicetiletým tenistou by pro něj mohlo být výhodou. "Ale Roger na třicátníka nehraje špatně. Gratuluju, zasloužil sis to," řekl pětadvacetiletý tenista původem ze Skotska.

Fotogalerie

Poděkování svým nejbližším pronesl s pohledem upřeným na trávu. "Pokusím se tam nedívat, protože bych zase začal plakat, ale všichni tam v tom rohu mě celou dobu hodně podporovali a odvedli skvělou práci. Děkuju," vzkázal nejbližším, kteří mu z lože tleskali. Matka ne, také se rozbrečela.

Její syn nakonec pronesl několik slov i k divákům. "Každý mluví o tom, jaký je to tlak hrát ve Wimbledonu. Jak těžké to je. Ale není, když se na vás dívá tolik lidí. Vaše podpora je mimořádná. Děkuju," vysoukal ze sebe ještě.

A pak už jen smutně odkráčel k síti, kde jej kamarádsky objal čerstvý sedminásobný wimbledonský šampion Roger Federer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze