Američanka Vonnová ovládla v Rakousku i superobří slalom

10 2010
Vítězkou superobřího slalomu Světového poháru v Hausu im Ennstal vyhrála Američanka Lindsey Vonnová, která tak navázala na sobotní triumf ve sjezdu. Češky Šárka Záhrobská ani Klára Křížová nebodovaly.

Vonnová vyhrála již šestý závod sezony. Tentokrát za sebou nechala o 53 setin sekundy Švédku Anju Pärsonovou, o bronzovou příčku se podělily Nadia Fanchiniová z Itálie a Švýcarka Martina Schildová.

Až 24. pozici obsadila Němka Maria Rieschová a v celkovém hodnocení SP ztrácí na suverénní Američanku již 192 bodů.

"Věděla jsem, že musím být trochu agresivnější, jinak super-G zase nevyhraju. Jízda byla perfektní, výhra mi dala hodně sebevědomí," radovala se Vonnová. "Ale neporazitelná určitě nejsem. Některé holky jezdí stejně rychle i v tréninku, důležité je ale předvést to i v závodě," doplnila.

Záhrobská jela superobří slalom bez ambic na přední umístění a zaostala za vítězkou o téměř pět sekund, což jí přisoudilo 48. příčku.

Dvacetiletá Křížová se naopak na rychlostní disciplíny specializuje, ani jí se po 50. místě nepodařilo poprvé v kariéře bodovat.

výsledky

Superobří slalom SP žen v Hausu im Ennstal (Rakousko): 1. Vonnová (USA) 1:26,69, 2. Pärsonová (Švéd.) -0,53, 3. N. Fanchiniová (It.) a Martina Schildová (Švýc.) obě -0,85, 5. Fischbacherová (Rak.) -1,17, 6. Dettlingová -1,45, 7. Kamerová (obě Švýc.) -1,52, 8. Fenningerová (Rak.) -1,57, 9. Stygerová (Švýc.) -1,72, 10. Mancusová (USA) -1,76, ...48. Záhrobská -4,81, 50. Křížová (obě ČR) -5,07.

Průběžné pořadí super-G (po 3 ze 7 závodů): 1. Vonnová 240, 2. Stygerová 145, 3. Görglová (Rak.) 136, 4. Martina Schildová 115, 5. Aufdenblattenová (Švýc.) 113, 6. N. Fanchiniová 111.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 33 závodů): 1. Vonnová 894, 2. M. Rieschová (Něm.) 702, 3. Zettelová (Rak.) 569, 4. Pärsonová 551, 5. Mazeová (Slovin.) 411, 6. Aubertová (Fr.) 340, ...10. Záhrobská 253.