Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byla jsem nervózní jako blázen. Ale jsem zpátky! raduje se Hejnová

Zuzana Hejnová v cíli závodu na 400 m překážek na Zlaté tretře. | foto: ČTK

26 2015
Od loňského srpna nezávodila, kvůli zraněním musela předčasně ukončit sezonu. Ale její návrat byl, jak se na šampionku sluší, vítězný. „Pomalu od pondělí jsem byla nervózní jako blázen, dneska celý den. Jsem maximálně spokojená,“ říkala Zuzana Hejnová poté, co na Zlaté tretře vyhrála čtyřstovku překážek v čase 55,13.

Je tedy Zuzana Hejnová zpět?
Myslím, že jo. A že časy půjdou ještě mnohem, mnohem níž. Věřím tomu, že se mnou ostatní musí počítat.

Jak návrat po dlouhé pauze hodnotíte?
Samozřejmě kladně. Startovala jsem po takové době, byla hrozná zima.... Jsem maximálně spokojená. Určitě mi pomohlo, že jsem běžela vedle ostatních, ale soustředila jsem se hlavně sama na sebe. A myslela jen na to, že to musím rozběhnout volněji. Nechávala jsem si síly nakonec; rozběhla jsem závod přesně tak, jak mi trenér řekl a poradil a vyplatilo se to.

Odpovídá čas podmínkám?
Asi ano. Plánovala jsem, že cokoli pod 55 sekund bude super, ale to jsem nepočítala s tím, že bude takhle. Čas je adekvátní počasí i tomu, jak na tom jsem.

Cítila jste nějaké chyby?
Tak bych to neřekla. Pořád je to prostě nevyběhané, neběžela jsem nejlíp, jak umím, co se týká rytmu. Ale na tuhle dobu a tohle počasí tam chyby nebyly.

Jak se vám líbí zrenovovaný ostravský stadion?
Je skvělý. Včera jsem se tu byla rozcvičovat a zase na mě dýchla závodní atmosféra. Mám z toho radost, je to tu fajn.

Když jste mluvila o nervozitě, jak se projevovala?
Ne že bych špatně spala, ale byla jsem několikrát na záchodě. To je vždycky taková známka, že se uvnitř něco děje. V Dejvicích nebydlím, ale chvílemi jsem měla pocit, jako bych tam bydlela (úsměv).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze