Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


S novým koučem nám to funguje, těší Hejnovou stříbrná premiéra

4 2017
Bělehrad (Od našeho zpravodaje) - Další meta splněna. Zuzana Hejnová má svoji první individuální medaili z halového šampionátu, na mistrovství Evropy bere stříbro ze čtyřstovky. A s radostí. „Určitě mám radost. Je to skvělá známka, že spolupráce funguje. Snad se to projeví i v létě,“ těší Hejnovou, jak jim to šlape s německým koučem Falkem Balzerem.

V Bělehradě se jí ze tří startů nejlíp povedl ten nejdůležitější. Ve finále brala stříbro. „Čas nic moc, ale hraje se na medaile. A tu jsem uhájila,“ radovala se.

Další cíl je jasný. Když to šlo tak dobře už pod střechou, v létě touží kouč Balzer po tom, aby jeho svěřenkyně na mistrovství světa v Londýně zkompletovala zlatý hattrick.

Čtyři české medaile: Maslák je zlatý, slaví i Hejnová, Staněk a Sasínek

To je hlavní mise?
Je to můj cíl této sezony. Halu jsem brala jako zpestření a dobrou přípravu na léto, což se povedlo. Nic mě nebolí, jsem hrozně spokojená a těším se na přípravu.

Dostanete aspoň chvíli volna?
Snad mi trenér týden dá, abych si odpočinula. Pak se na to zase vrhnu.

Co vám nový kouč Balzer po evropském stříbru poví?
Určitě mi bude říkat, že jsem měla na to vyhrát, to já vím taky (úsměv). Ale v hale je důležitá taktika, já jsem přece jen venkovní specialistka a hala mi až tak nejde.

Fotogalerie

Umíte tím pádem srovnat váhu aktuální medaile s těmi venkovními?
Je to úplně něco jiného, porovnávat to nejde. Hala je doplněk, venkovní tituly jsou samozřejmě víc. Ale vážím si toho, že jsem zvládla medaili i tady. Za stříbro jsem hrozně šťastná. Jasně, zlato je zlato, to by bylo úplně nejlepší. Ale chtěla jsem jakoukoli a mám ji.

Říkala jste, že v hale vás tak netížil tlak favoritky, který jinak dobře znáte.
Snažila jsem si to užívat a cítila jsem se mnohem lépe než v pátek. Na dnešek jsem se výborně vyspala, i když jsem byla hodně bolavá. Ale to asi všechny holky; tři závody během dvou dnů nejsou žádná sranda. Jsem ráda, že to takhle dopadlo.

Nakonec vás překonala jen Francouzka Gueiová, která byla původně v rozběhu diskvalifikována po pádu Denisy Rosolové. Paradoxní, že?Samozřejmě by se mi to teď hodilo, ale já nejsem nějakou zastánkyní diskvalifikací. Posoudili to tak, že za pád Denisy nemohla. Takhle to mělo dopadnout.Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK LAKOVÁNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze