Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zuřivý tygr? Ale kdeže! Hewitt vadne

14 2003
Cincinnati, Praha - Vyhasly plameny, které dřív šlehaly z očí tenisty Lleytona Hewitta. Bývalá světová jednička v úterý hned v prvním kole vyletěla z turnaje v Cincinnati. Podlehla nenasazenému Belgičanovi Malisseovi 6:3, 4:6, 2:6. "Necítil jsem se dobře. Nevím proč," prohlásil na tiskové konferenci dvaadvacetiletý Australan. "Od druhého setu to se mnou šlo z kopce."

Kdysi se před každým zápasem v šatně burcoval rockovou skladbou „Eye Of The Tiger“ od skupiny Survivor. Na kurtu pak po vítězných míčích divoce mával pěstí, s tváří sevřenou dramatickou grimasou přehlušoval aplaus tribun šílenými výkřiky.

Jenže v poslední době tenhle zuřivý tygr poněkud zkrotl. Od března nezískal žádný titul. Porazili ho pánové Clavet, Gonzalez, Robredo, Grosjean, Karlovič, Ferreira, Mirnyj a Malisse. Vedle docela dobrých i dost průměrní hráči.

Každopádně žádní příslušníci síně slávy... Zatímco jeho láska Kim Clijstersová mezi ženami v pondělí vystoupila na první místo, Hewitt se v žebříčku Champions Race sesypal až na třinácté. V hodnocení uplynulých dvanácti měsíců je šestý.

"Možná to bylo v nohách," pátral po příčinách matného představení v Cincinnati. "Do stoprocentního stavu něco chybělo. Snad to není dlouhodobá záležitost a do US Open se dám dohromady..."

Zvláštní... Právě v pohybu tkvěla jeho obrovská přednost, dovedl "vyběhat" takřka ztracené výměny. Soupeři ho měli za namyšleného hezouna, nyní Hewitt tápe. Minulý týden se v Montrealu poroučel ze druhého kola, teď dokonce z prvního.

Do začátku posledního letošního grandslamového turnaje v New Yorku zbývá už jen deset dní a Hewitt se na něj může připravovat už jen v deblu a při tréninku.

"Doufal jsem, že před US Open odehraju víc zápasů, ale grandslamy jsou specifické," tvrdil reportérům v Cincinnati. "Když se protlučete přes pár soupeřů a získáte sebevědomí, může se stát cokoliv..."

Muž, který předchozí dva roky končil jako číslo jedna na světě, se chytá podivných nadějí. Utěšuje se tím, že Pete Sampras loni v New Yorku triumfoval, aniž by předtím nějak zvlášť vynikal. Pokud Hewitt na US Open selže, nebude to už takové překvapení...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze