Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zubří začne sezonu později

6 2003
Zubří - Náhle se vám zranila opora, vy máte už zítra hrát, ale bez ní nechcete. Zdánlivě neřešitelný problém. Ovšem slovenský házenkářský mistr MŠK Povážská Bystrica jej dokázal obrátit ve svůj prospěch. Doplatil na to jeho premiérový soupeř v novém ročníku česko-slovenské interligy HC Zubří, který se chystal na původní termín. Podle oficiální stránky soutěže se sice hraje v sobotu od 18 hodin, ovšem utkání bylo odloženo. Povážská Bystrica se na poslední chvíli rozhodla, že se hrát nebude.

Jako důvod uvedla, že brankář Ľubomír Drápal je na mistrovství světa juniorů v Brazílii. Jedná se však o zástupný argument.

Také další slovenské kluby mají hráče v reprezentaci a své víkendové duely si odložily s předstihem. Slovenský šampion sázel na to, že Drápala nebude potřebovat. Vždyť v brance má skvělého Rostislava Baďuru. Jenže ten se zranil a najednou je každá výmluva dobrá. Zraněn prý je i další gólman Ladislav Kovačin.

"Před deseti dny jsem volal na Slovensko a ptal se, jestli nechtějí zápas kvůli šampionátu odložit. Řekli mi, že ne, že chtějí být odpočinutí na příští týden, na Ligu mistrů. A najednou je všechno jinak. Díky slovenské lobby ředitel soutěže v pátek rozhodl o odložení zápasu," zlobí se manažer HC Zubří Jaromír Petřek.

"Je to ale nebezpečný precedens pro celou interligu."

Zuberští házenkáři o víkendový zápas nepřijdou, dnes dopoledne se představí v Karviné. Jenže mezi přípravným duelem a mistrovským zápasem je velký rozdíl.
"Je to slabá náplast, ale musíme se připravit na další utkání. Chci, abychom se dostali do pravidelného sobotního rytmu," naznačil trenér Petr Hrachovec.

Zubří začne sezonu až za týden doma proti Allrisku Praha. Nový kouč má k dispozici poněkud slabší kádr než v loňské sezoně, přesto zkusí vybojovat postup do čtyřčlenného play-off.

Změny v HC Zubří

PŘIŠLI: Andrej Titkov (Karviná), Martin Láníček (Allrisk Praha, hostování), Robert Plšek (Zlín, hostování), Jurij Kyryljuk (Krems, návrat z hostování)

ODEŠLI: Petr Klimek (Louny, hostování), Andrej Kuzo (Kostelec), Zdeněk Krpelík (Allrisk Praha, hostování), Svatopluk Pernica (Dukla Praha, vojna)Najdete na iDNES.czmobilní verze