Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářský zmatek. Odvolací komise zrušila anulaci duelu Zubří - Plzeň

Sporná situace v druhém semifinále Zubří vs. Plzeň | foto: TVCom.cz

4 2018
Odvolací komise zrušila rozhodnutí vedení extraligy házené, které anulovalo výsledek druhého semifinále mezi Zubřím a Plzní. Stav série před víkendovými dvěma zápasy na západě Čech je znovu 1:1.

Kauza Zubří vs. Plzeň

Vedení extraligy nejprve ve středu na základě námitky Plzně zrušilo výsledek druhého semifinále, které vyhrálo Zubří 26:24 po prodloužení.

Podle řídící orgánu rozhodčí chybně neuznali sekundu před koncem druhého poločasu za stavu 22:22 gól hostujícího celku, prodloužení se tudíž vůbec nemělo hrát.

Vedení soutěže rozhodlo, že se série do Plzně přesune za stavu 1:0 pro Západočechy s tím, že zrušený druhý duel se případně odehraje až jako rozhodující páté utkání 9. května.

Proti verdiktu řídícího orgánu se ve čtvrtek odvolalo Zubří. Podle vedení vítěze základní části gól Plzně ze závěru utkání neměl platit kvůli tomu, že jeho autor Milan Ivančev při devítimetrovém hodu přešlápl. Zubří zároveň upozornilo na to, že podle rozpisu soutěže musí lépe postavený tým po základní části sehrát první dvě utkání doma. Klub pohrozil, že pokud se rozhodnutí vedení extraligy nezmění, nenastoupí k zápasům v Plzni.

Odvolací komise dnes dala Zubří za pravdu a rozhodla, že výsledek dosažený na hřišti je platný. „Komise rozhodla, že se ruší rozhodnutí řídícího orgánu extraligy ze dne 2. května. Proti tomuto rozhodnutí není přípustné odvolání,“ uvedla odvolací komise v prohlášení.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze