Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský mistr padl. V zuberské hale kralovala domácí obrana

Michal Dědek ze Zubří při střelbě. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

22 2014
Házenkáři Zubří obnovují staré pořádky. Po loňské extraligové sezoně, kdy hostující celky plenily halu Gumáren na požádání, se z ní stává opět obávaná pevnost

Na začátku letošního ročníku odjeli z Valašska s nepořízenou poslední dva mistři. Po Jičínu přetlačil tým Jiřího Kekrta také Plzeň.

„Výsledek je o to cennější, že jsme porazili největšího kandidáta na titul,“ radoval se Kekrt po výhře 23:18 nad obhájcem.

„Domácí byli lepší, ale bojovali jsme především sami se sebou. První poločas byl od nás v útoku katastrofální a ve druhém jsme už marně doháněli ztrátu. Kluci chtěli, ale hráli svázaně a soupeř toho využil,“ nabídl svůj pohled Kekrtův protějšek Martin Šetlík.

Fotogalerie

Že měla Plzeň v sobotu k mistrovské formě daleko, nijak nesnižuje udatný výkon vítězů. Domácí utkali defenzivní síť a její pevnost nejlépe dokumentuje následující údaj – od 13. minuty do přestávky překonali hostující házenkáři brankáře Petra Orsága pouze jednou.

„Bylo to fantastické. Kluci mi strašně pomohli. Hlavně v prvním poločase, kdy jsem měl asi jen tři zákroky. Parádně bránili a oni stříleli do tyček nebo vedle,“ chválil Orság, který navíc zlikvidoval dvě sedmičky. „Za tak agresivní obranou, která vystupuje, je super chytat.“

Orság si hned vybavil pět a půl roku starý domácí duel s Duklou Praha, Zubří ji tehdy dovolilo jen 13 gólů.

„Byl jsem zraněný a díval se na zápas z tribuny. Chytali Malina s Luňákem,“ pamatuje si Orság.

Se svými spoluhráči v sobotu večer zahnali vzpomínky na loňský vzájemný zápas. Nad Plzní vedli o osm gólů, po nevídaném kolapsu však prohráli o deset.

„V přípravě jsem hráčům tohle utkání pustil. Bylo pro ně poučné ho znovu vidět,“ prozradil Kekrt motivační prvek.

„Důležité bylo, že jsme tentokrát neměli žádná hluchá místa,“ zmínil Orság.

V 18. minutě odskočilo Zubří na rozdíl tří branek a blíže už Plzeň k sobě nepustilo. Střelecky táhly mužstvo dvě letní posily – neomylný exekutor sedmimetrových hodů Hrstka a Reček, který poslal zkušenému Motlíkovi z dálky šest gólových pozdravů.

„Můžeme si teď věřit na kohokoliv, ale musíme zůstat nohama na zemi a vyhrávat hlavně doma před skvělými fanoušky,“ nabádá k opatrnosti Orság.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze