Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zuberské posily si zvykají na jinou roli

Michal Baránek | foto: Jan Karásek, MAFRA

19 2009
Házenkářské hřiště opouštěli výjimečně, většinou si o to sami řekli. Po příchodu do Zubří si ale brankář Michal Baránek a spojka Martin Stržínek zvykají na jinou roli. Na palubovce stráví méně času než dosud. "Není to otázku dvou měsíců, než si zvyknu. Musí se to vystříbřit," přiznal Stržínek. "Je to nová situace," přidal se Baránek.

Posila z nedalekých Hranic Stržínek byl v minulé sezoně pátým nejlepším střelcem soutěže. V Zubří začíná v základní sestavě, ale už v prvním poločase míří na lavičku. "Byl jsem zvyklý odpočívat během zápasu. Teď mám hrát patnáct minut maximum," popsal svou novou roli.

Baránek byl loni v Bystřici pod Hostýnem nejvytěžovanějším brankářem extraligy. Ale to mu nevadilo, protože má rád, když na něj jde hodně střel. Najednou je nesvůj, neboť první poločas prosedí na lavičce. "Trenér mě připravoval na to, že tato situace může nastat. Od začátku to bylo otevřené," nezlobí se.

Ale není to tak, že by házenkářský vicemistr chtěl zadusit jejich přednosti. Naopak. O oba hráče hodně stál. Věří, že vhodně doplní mladý a vyrovnaný kádr a stanou se klíčovým faktorem v cestě za vysněným titulem. "S příchody jsme spokojeni," pochvaluje si trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Od leváka Stržínka požaduje přesnou střelbu z dálky, což byla v posledních letech slabina ambiciózního týmu. "Trenér chce, ať střílíme z dálky i na tréninku, ať nehrajeme proskokovou házenou," poznamenal Stržínek. "Ale je nás tu víc, kdo může dát gól z dálky. Třeba Štěpán Krupa nebo Martin Vyjídák."

Baránek, který v Zubří působil už v dorosteneckém věku, má doplnit Milana Malinu. V jarním finále totiž zuberští gólmani zaostali za karvinským Mrkvou. "Moc mi vyhovuje, že máme speciální brankářské tréninky. To je velký rozdíl proti tomu, co jsem zažil v posledních sezonách," připomněl, že zuberský asistent Jiří Mika je bývalý gólman a na tréninku se brankářům dost věnuje.

Obě posily boj o titul láká. To byl hlavní důvod, proč na Valašsko přišly a proč přijaly novou roli. Dosud totiž působily v klubech, které do špičky nepatřily. "Už nejsem nejmladší. Rád bych něco vyhrál," naznačil 26letý Stržínek. "Rozhodně je zábavnější hrát o titul než o udržení," podotkl o dva roky mladší Baránek.Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze