Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zuberské křídlo Hrstka: Jedeme do Karviné vyhrát

Jakub Hrstka ze Zubří | foto: Jan Karásek, MAFRA

5 2010
Celé play-off hraje bez střídání. Ale ve třetím finále s Karvinou toho mělo 20leté zuberské křídlo Jakub Hrstka už plné zuby. Proto si na chvíli šel odpočinout na střídačku. "Motala se mi hlava, už jsem nemohl," přiznal Hrstka.

Pro dnešní čtvrtý duel vypjaté série ovšem bude znovu připraven. Věří, že pomůže k důležité výhře, která odloží rozhodnutí o titulu. Gumárny Zubří prohrávají 1:2 na zápasy a jedině vítězství jim zachová naději na zlato.

Jak se před čtvrtým zápasem cítíte?
Pořád jsem unavený. Pondělní trénink byl regenerační, snažil jsem se co nejvíc ho využít. Už to musíme skousnout. Sezona končí, Karviná je taky unavená. Je to o vůli.

Oba týmy hrají naplno a vy téměř neopouštíte palubovku. Jak vysoké tempo zvládáte?
Vydržet šedesát minut v takovém tempu se nedá. Každý na chvilku potřebuje vydechnout. První dva zápasy jsem odehrál v kuse, ve třetím už jsem si potřeboval trošku odpočinout.

Pro vás je to složité i v tom, že jste si neodpočinul ani během reprezentační přestávky před finále, že?
Ne. Byl jsem na kvalifikaci o mistrovství Evropy juniorů a tam jsem taky pokaždé hrál šedesát minut. A mezitím jsme dvoufázově trénovali. Program je opravdu náročný.

Už za sebou máte i zápasy seniorské reprezentace. Lze s nimi srovnat tempo finálových soubojů?
Tam je to ještě něco jiného, všichni jsou zvyklí na mnohem vyšší tempo. Přesto finále není špatné, na házenou se dá dívat. Je tam například míň technických chyb než v základní části. A taky se hraje ve fantastické atmosféře.

Třetí zápas jste ztratili o jediný gól. Jaká nálada panuje v kabině?
Jako po prohraném zápase. Všechny nás to mrzelo, ale za nic jsme se nemuseli stydět. Vydali jsme se ze všech sil, ale doplatili na to, že jsme neproměnili vyložené šance. Zbraně neskládáme, jedeme do Karviné vyhrát.

Pokud chcete v Karviné uspět, musíte se vyvarovat herního výpadku, kvůli němuž jste tam ztratili druhé utkání, že?
Přesně tak. Zkusíme navázat na výkon z prvního poločasu. Zápas jsme rozehráli velmi dobře. Jenže po přestávce jsme si mysleli, jako by se nemohlo nic stát. Karviná na nás vletěla a rozhodla.

Co rozhodne čtvrtý finálový zápas?
Momentální pohoda. Známe se dobře, hrajeme proti sobě několik let, potkáváme se v reprezentaci. Takže bude záležet na tom, kdo si vytvoří kolik šancí a jak je bude proměňovat. A roli může sehrát i štěstí.Najdete na iDNES.czmobilní verze