Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Žraločí tlama“ a další krasavci se sjeli do Dlouhé Lhoty

Pícninářský den v Dlouhé Lhotě. | foto: Green

19 2010
Golfisté kolem strojů projdou většinou bez povšimnutí. V akci jsou většinou tehdy, když se hřiště vyprázdní, spolu se na něm nesnesou. A přesto nebýt těch "žroutů trávy" a jim příbuzných vozítek, nebylo by spokojených hráčů.

Žací kombinace čelní lišty 306 HED Alpha motion a boční lišty 305 HED, oba stroje vybaveny prstovým kondicionérem. Pro znalce pecka.

"Klient se musí rozhodnout, chce-li nakupovat v sekáči, nebo ve značkovém obchodě. Jsme takovým obchodem, se vším pozitivním, co k takovému označení patří," řekl Zdeněk Bílý a hned ukázal na další produkty firmy Pottinger.

Už jen ty jadrné české názvy: osmirotorový obraceč HIT 81 N, dvourotorový shrnovač Eurotop 701 s odkládáním píce do středového řádku. Velkoobjemové senážní vozy Jumbo 8000 L a firemní novinka Jumbo 10010 Combiline.

Pícninářský den v Dlouhé Lhotě.

Jsme na Pícninářském dni ve Dlouhé Lhotě u Příbrami, jenž byl spojen s prezentací zemědělské a komunální techniky. "Škoda, že v předchozích dnech vydatně pršelo a pozemek byl částečně rozbahněný. Nebylo možné předvést všechny stroje při plném nasazení," posteskla si Jana Kopřivová z pořádající firmy Pekass.

Ale i když stály, nebylo možné ty mašiny a dobré golfistovy sluhy neobdivovat. K vidění byly i kompakty pro menší farmáře, parky, obory, členité pozemky a zahrady ze série Alpin, dále žací lišty NovaAlpin, obraceč AlpinHit a shrnovač AlpinTop. Vše uzpůsobeno k agregace s traktory menší výkonové třídy Antonio Carraro.

Ty byly k vidění také. Série Ergit 100 vyjadřuje revoluční koncepci zřetelným exkluzivním stylem, od kapoty motoru až ke zdvihacímu zařízení, od blatníků až k perfektně integrovanému bullbaru. Linie čelní kapoty tvaru "žraločí tlamy" umožňuje lepší výhled obsluhy.

Zájem vzbudila zcela nová sekačka profesionální řady FD, model 1100, z dílny italského výrobce Grillo. Ten produkuje 20 tisíc strojů ročně. Obchodní zástupce Radek Mašek novinku představil: "Je koncipována jako jednoúčelový sekací stroj pro údržbu zeleně ve městech a obcích, stejně tak i pro rozlehlé sportovní či průmyslové areály."

Součástí Pícninářského dne byly také přednášky s tématy pro pěstitele.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze