Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zpoždění i nehody. Cesta na šampionát volejbalistek zabrala Češkám dva dny

České volejbalistky čekají na vlak z Tokia do Hamamacu | foto: ČVS

26 2010
Čtyřiačtyřicet hodin. Takřka dva dny. Tolik času zabrala českým volejbalistkám cesta do Japonska, dějiště mistrovství světa. Přesun týmu z Prahy do Hamamacu měl být přitom původně "pouze" šestnáctihodinový.

Volejbalistky nejprve vinou zpoždění na lince Praha - Frankfurt nestihly mezikontinentální spoj a v Německu musely přenocovat. "Přes sklo jsme viděly na pilota. Mávaly jsme na něj, prosily, jenom se na nás usmál a odletěl," řekly hráčky pro stránky volejbalového svazu.

Blokařce Ivaně Plchotové se navíc už na prvním letištním přestupu přihodila osobní nepříjemnost: zatoulala taška jí se všemi věcmi. Obdržela ji až po několikanásobné urgenci.

"V příručním zavazadle má každá z nás dres, kdyby se všechno ostatní ztratilo, abychom měly v čem hrát. Boty si koupíte, dres ale těžko," vysvětlovala zkušená volejbalistka.

Trenér Jiří Šiller v duchu posledních čtrnácti dnů nařídil svým svěřenkyním i ve Frankfurtu brzký budíček. "Aby si zvykly na režim v Japonsku," vysvětlil.

Realizační tým zajistil volejbalistkám bazén a fitness centrum, do kterého tým vyrazil už v sedm hodin ráno.

Členové českého realizačního týmu na letišti ve Frankfurtu. Vpravo trenér volejbalistek Jiří Šiller.

Členové českého realizačního týmu na letišti ve Frankfurtu. Vpravo trenér volejbalistek Jiří Šiller.

Další den pak uletělo české výpravě i letadlo z Tokia do Nagoji. "Musely jsme se z letiště přesunout rychlovlakem na šinkanzen, jenomže i ten měl potíže, prý měl někde nehodu," uvedly reprezentantky.

Hráčky tak prakticky vůbec nespaly. "Štve mě to, ale nedá se nic dělat. Děvčata se jen najedla, prošli jsme se po městě a hned jsme vyrazili na první trénink," prohlásil už v Hamamacu trenér Šiller.

První utkání na MS čeká jeho svěřenkyně už v pátek, kdy nastoupí proti vicemistryním Evropy z Nizozemska.

České volejbalistky se rozcvičují na prvním tréninku po příjezdu na MS

České volejbalistky se rozcvičují na prvním tréninku po příjezdu na MS

"Teď si všichni musíme fyzicky i psychicky odpočinout. Komplikace na cestě nikoho nepotěší, my ale přípravu na první zápas zvládneme, i když v kratším termínu. Na premiéru se připravíme dobře," dodal kouč.

"Děvčata se jen najedla, prošli jsme se po městě a hned jsme vyrazili na první trénink," popisuje náročný program trenér Jiří Šiller.

O dobrou náladu však tahle cestovatelská anabáze český tým nepřipravila. "Hráčky berou všechno s humorem," glosoval asistent trenéra Ondřej Marek nevídanou situaci.

Přípravu proti mužům si Češky pochvalovaly

Reprezentační výběr měl hned na programu první přípravný duel, s místním univerzitním týmem mužů prohrály Češky 1:3. "Pro nás bylo výborné, že jsme si mohli dost věcí vyzkoušet. Soupeř byl úrovní srovnatelný s námi, mohli jsme si nacvičit některé herní kombinace," konstatoval asistent Marek.

Anna Kallistová ocenila soupeřovu výbornou obranu v poli. "Japonci hodně skákali, na to, jací to byli prckové, útočili opravdu z velké výšky," řekla Kallistová. "Ještě to není úplně ono, forma se vrací pomalu," podotkla Aneta Havlíčková.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze