Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zpod Ještědu do Jaroslavlu

23 2000
L i b e r e c - Na dobrodružnou výpravu se dnes vydali extraligoví volejbalisté Dukly Liberec. Jejich cílem je několik tisíc kilometrů vzdálené ruské město Jaroslavl, kde se uskuteční jedna z dvanácti čtyřčlenných skupin evropského Poháru CEV. Kromě domácího Něftjariku a Dukly se bojů o jediné postupové místo do dalších kol zúčastní ještě nizozemský Alcom Capelle a mistr Kypru New Salamis Famagusta. "O soupeřích nevíme takřka nic," přiznal ředitel Volejbalového klubu Dukla Liberec Pavel Šimoníček. "Pár informací jsme si vytáhli z internetu. Víme vlastně jen to, že ani jeden z týmů nemá v kádru žádné zahraniční hráče."

"Po přistání v Moskvě pro nás přijede autobus z jaroslavlského klubu a čeká nás šestihodinový přesun na severovýchod do Jaroslavle," přiblížil s trpkým úsměvem Šimoníček. V rámci maximálního šetření se do Ruska z klubu českého vicemistra vydá jen dvanáct lidí - devět hráčů, hlavní trenér Jakubíček, hrající asistent Malán a ředitel Šimoníček, který bude v Jaroslavli zastávat funkce vedoucího mužstva, lékaře i maséra. "Doma zůstávají Kučera, Boula a Sukuba," upřesnil Šimoníček.

Kde budou Liberečtí bydlet, nebo jaká bude strava, to vše zůstává zahaleno rouškou tajemství. "Není povinností pořádajícího klubu toto hlásit předem. My jen zaplatíme čtyřicet švýcarských franků za osobu na den a čekáme, co nám přichystají za překvapení," řekl s nadsázkou Pavel Šimoníček. "Každý si pro jistotu bereme s sebou malé zásoby."

Účast v základní skupině Poháru CEV v ruské Jaroslavli přijde liberecký volejbalový klub na čtvrt milionu korun. "Největší potíže byly se sehnáním ruských víz. To nikomu nepřeju, trvalo to dva měsíce a stejně si nejsem úplně jistý, jestli nás tam vůbec pustí," popisoval ředitel Dukly.

Sílu soupeřů poznají Liberečtí při pátečních dopoledních trénincích. "Každý tým má vyhrazenu hodinu," doplnil Šimoníček. K prvnímu utkání nastoupí Dukla zítra odpoledne proti Capelle, v sobotu hraje s domácí Jaroslavlí a v neděli s Kypřany. Do Čech se liberečtí volejbalisté vrací až v pondělí. "V neděli večer už totiž nic neletí," vysvětlil Pavel Šimoníček.

"Když už musíme podstoupit tak dalekou cestu, chtěli bychom samozřejmě, stejně jako loni, postoupit. Ale bude to nesmírně těžké. Favoritem jsou domácí, každý přední ruský tým je totiž velice silný. Navíc hrají doma," uvedl mnohoznačně Pavel Šimoníček.
 
Zlín přivítá ve své hale trojici týmů z bývalého SSSR - ruskou Iskru Odincovo, ukrajinský klub Law Academy Charkov a Sperancu Kišiněv z Moldavska. Manažer Roman Macek prozradil, že domácí tým použil osvědčený model a hned na pátek si nalosoval nejsilnějšího soupeře. "Odincovo bude mít za sebou jeden trénink, jeho hráči ještě v hale nebudou tak rozkoukaní, to by měla být naše výhoda," řekl Macek.

Zlín bude kompletní, i nejzkušenější smečař Zdeněk Kaláb si naplánoval pracovní povinnosti tak, aby mohl pohárové souboje odehrát. S Odincovem se Moravané potkali na letním turnaji na Slovensku; vzájemný zápas jim sice v herním systému zůstal upřen, ale v celkovém pořadí skončili o jedno místo výše.

"Jako všechny celky z východu i oni prodali nejlepší hráče a omladili, ale zase tam mají pořádné 'stromy'. Čtyři dvoumetrové hráče ale má soupisce i Kišiněv," upozornil Macek.

Program:
1. skupina (Zlín):
Pátek 24. listopadu
:
17:00, Fatra Zlín - Iskra Odincovo,
19:00, Law Academy Charkov - Speranca Kišiněv.
Sobota 25. listopadu:
17:00, Zlín - Kišiněv,
19:00, Charkov - Odincovo.
Neděle 26. prosince:
17:00, Zlín - Charkov,
19:00, Kišiněv - Odincovo.

7. skupina (Jaroslavl):
Pátek 24. listopadu:
16:00, Dukla Liberec - Alcom Capelle,
18:00, Něfťjanik Jaroslavl - New Salamis Famagusta.
Sobota 25. listopadu:
16:00, Famagusta - Capelle,
18:00, Jaroslavl - Liberec.
Neděle 26. prosince:
16:00, Famagusta - Liberec,
18:00, Jaroslavl - Capelle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze