Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zpestření přineslo kanoistovi zlato

6 2006
Pardubice - V disciplíně, v níž je českou jedničkou, bral "jen" bronz. Pro zpestření si dal ještě druhý závod. A bylo z toho nečekané zlato. Lukáš Uncajtík postavil při mistrovství republiky ve sjezdu na divoké vodě papírové prognózy na hlavu. Na Lipně skončil pardubický kanoista třetí na singlu. Poté však vyhrál spolu s Janem Nesetem souboj deblistů.

"Bylo to hodně překvapivé vítězství," prohlásil Roman Mornštejn, Uncajtíkův oddílový kolega z pardubického Obalcentra. "Lukáš s Honzou to brali jako sranda závod. A nakonec porazili deblové specialisty."

A co víc... Dvojice, která spolu jezdí jen zřídkakdy, získala i skalp vicemistrů světa Lisického s Vlčkem! V dramatickém souboji byla rychlejší o necelou vteřinu.

"Jen se potvrdilo, že dva dobří závodníci na singlu mohou vytvořit kvalitní deblovou posádku," upozornil Mornštejn.

Překvapivým mistrům republiky nahrála i trať. "Lipno je dost specifické. Nejprve se jede pět nebo šest minut na divoké vodě a pak přijde hladká voda. Právě v těchto tzv. rybnících kluci rozhodli," řekl Mornštejn.

Deblovým zlatem si Uncajtík spravil chuť za singl. Do závodu šel v roli největšího favorita, ovšem našel hned dva přemožitele. Aspirant na titul se musel spokojit se třetím místem.

"Asi se od Lukáše čekalo víc," přiznal Mornštejn. "Je ale znát, že má za sebou náročnou sezonu. Vrcholem pro něho bylo mistrovství světa a závody Světového poháru. Na domácí šampionát už formu nijak neladil."

Byť Uncajtíkovi závod na singlu nevyšel podle představ, o medailový přísun pardubického klubu se postaral tentokrát výhradně on. Na Mornštejna s dolnokounickým Petrem Veselým cenný kov v závodech deblů nezbyl. Skončili až pátí.
"Medaili jsme si přáli, ale neděláme z toho žádnou vědu. Vždyť třeba já jsem od mistrovství světa pořádně netrénoval," řekl Mornštejn. "Především je důležité, že jsme dojeli."

I pátá příčka totiž pro ně měla zlatou příchuť. Mornštejn s Veselým totiž vyhráli Český pohár, byť se o první místo podělili s Lisickým a Vlčkem. A na singlu byl nejlepší Uncajtík. "Máme dvě medaile a k tomu dvě pohárová vítězství. V klubu může určitě panovat spokojenost," prohlásil Mornštejn.

Výsledky, MČR v dlouhém sjezdu, C1: 1. Neset (Litovel) 13:41,39, 2. Rygel (Dolní Kounice) 13:51,38, 3. Uncajtík 13:54,04. C2: 1. Neset, Uncajtík 13:31,99, 2. Lisický, Vlček (Olomouc, Prostějov) 13:32,65, 3. Šálek, Říha (Bohemians Praha, Klášterec) 13:44,97.
ČP ve sprintu, C1: Novosad (Český Krumlov) 3:50,15, 2. Uncajtík 3:51,32, 3. Neset 3:55,30.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze