Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zpackaná sezona. V play-off budou chybět polonahý Stenson i pohublý Daly

Henrik Stenson šel loni v Doralu do trenek, aby si nemusel připsat trestnou ránu. Vzbudilo to velký rozruch, ale komentátoři se nakonec shodli, že u Stensona se to dá skousnout mnohem lépe, než kdyby se tehdy svlékli John Daly nebo Tim Herron. | foto: AP

25 2010
Ve čtvrtek začíná play-off hlavní sezony PGA Tour, tzv. FedEx Cupu. Některých hráčů, kteří byli zvyklí se v minulých letech pohybovat na předních místech, se to netýká. Jako například Mika Weira, Henrika Stensona nebo Johna Dalyho. První dva provázejí zdravotní potíže. Ty se nevyhýbají i Dalymu, na kterém se podepsalo zhubnutí o padesát kilo.

Za špatnou sezonou Mika Weira stojí zdravotní problémy. Ač z hokejové země, v roce 2003 vyhrál prestižní Masters. Díky tomu je v Kanadě je nazýván golfovým Waynem Gretzkym, třikrát byl vyhlášen nejlepším kanadským individuálním sportovcem a v roce 2007 obdržel nejvyšší vyznamenání, jaké může být uděleno kanadskému občanovi.

Levoruký Weir má delší dobu natržené vazy v lokti. Následkem toho je fakt, že osmkrát po sobě neprošel cutem. Včetně domácího Canadian Open, na kterém hodně chtěl uspět a kvůli kterému oddaloval léčbu. Následně se ocitl kolem 125. místa finančního žebříčku, tudíž mety, která rozhoduje o tom, zda si golfista zahraje play-off, nebo ne. Před závěrečnou akcí základní části Wyndham Championship byl na 126. místě, po něm klesl na 128. příčku.

Pro Weira sezona skončila. Nezúčastní se ani tzv. Podzimní série, na které hrávají méně úspěšní hráči a bojují o hrací karty pro příští sezonu. Weir totiž bude s rukou odpočívat aby nemusel na operaci. Podobný problém přechodil jiný profesionál Scott McCarron a po operaci byl mimo hru skoro celou sezonu.

Mike Weir, Verizon Heritage, 1. kolo.

Pro Mika Weira sezona skončila.

Záhadná viróza

Dalším známým hráčem, který se nedostal mezi 125. nejlepších na PGA Tour, je Henrik Stenson. Čtyřiatřicetiletý Švéd vyhrál několik turnajů v Evropě i Americe, tím nejvýznamnějším je loňské Players, na kterém ve finálovém kole vyhořel o pět ran vedoucí Alex Čejka. Několik týdnů před tím vzbudil Stenson pozornost tím, když se jeho míček objevil ve vodní překážce a přesto šel míček zahrát - v rukavici a trenýrkách. Do podvědomí amerických diváků se dostal o rok dříve při Ryder Cupu, a to díky tomu, že místní hlasatel neustále komolil jeho jméno.

Stenson se díky úspěchu na Players vyšplhal na post světové čtyřky. Letos zažívá pád dolů a nebýt třetího místa na British Open, byl by ještě níž než na 32. příčce.

Za jeho zpackanou sezonou stojí také zdravotní problémy. Během roku jej několikrát postihlo virové onemocnění, kdy i dva týdny musel zůstat s horečkou v posteli.

PGA Championship 2009 - John Daly, trénink.

O módní výstřelky se v play.off budou muset starat jiní. John Daly se mezi 125 nejlepších hráčů neprobojoval.

Pohublý Daly

John Daly je "enfant terrible" světového golfu. Po vypršení trestu od PGA Tour se na americký okruh vrátil, ale až na pár záblesků, jako například na British Open, se mu sezona nepovedla. Šokoval tím, že shodil padesát kilo, což mu ale dle jeho slov rozhodilo švih. Na druhou stranu, nějaký ten dolar si vydělal nafocením reklamy na spodní prádlo.

Daly byl považován za jednoho z nejtalentovanějších hráčů. Sice zvítězil ve dvou majorech v kariéře, ale kvůli divokému životu jej nikdy nenaplnil. I přes nevýrazné výkony stále patří mezi miláčky golfových diváků po celém světě. On i jeho extravagantní kalhoty budou v play-off chybět.

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze