Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Konkurujeme dobrým trenérům, těší žokeje Myšku úspěchy stáje

Žokej Jaroslav Myška s pětiletým ryzákem valachem Bridgeurem během dostihu v Kolesách. | foto: Martin Veselý, MAFRA

8 2016
Že mu Jan Kratochvíl díky jednomu triumfu při závěrečném podniku sezony v Kolesách u Kladrub nad Labem o chlup „vyfoukl“ titul mezi překážkovými jezdci a odsunul ho na stříbrnou pozici? Kvůli tomu Jaroslav Myška nijak nesmutnil. Vždyť prvenství má z minulosti na kontě hned pět.

„Vyhrál mladý kluk, který je do toho žhavý. Pro něho je podstatné, aby jezdil a vyhrával, takže je to i v pořádku. Tak to ve sportu chodí, určitě nejsem zklamaný. Zaběhl nám dobře Bridgeur, který jde pomalu nahoru. Z toho mám radost,“ prohlásil 33letý žokej Myška.

Přesto: Doběhli jste druzí. Stačilo s Bridgeurem zvítězit, a šampionát jste ovládl vy...
Jo, vyhrál bych na druhá místa. Bylo to těsné, dá se říct, že pro nás šampionát „o nos“ (Bridgeur s Myškou ve finiši hlavního dostihu právě takhle prohráli s Woodym, kterého jezdil Marek Stromský).

Jak se vám jinak zamlouvala poslední Kolesa?
Byla pěkná. Nejhorší byl poslední dostih, protože ten amatér (Pavel Bradík), Čech působící v Německu, z toho zbytečně udělal peklo. Samozřejmě se nějací koně chytli. Jezdci pak mají do posledních skoků úplně prázdné koně a šance, že se trefí do správného odrazu, je minimální. Skončilo to blbými pády. Ale to je zodpovědnost jezdců, kteří na těch koních zrovna sedí. Ten závod nebyl moc hezký. Proutěné překážky jsou rychlé a tohle je pro ně specifická dráha. Vyhovuje to jenom nějakému šílenci, který jinak třeba v Pardubicích nebo podobně nestíhá. Tyhle „točky“ dokola mu mohou vyhovovat. Nikde jinde však ten výsledek neukáže.

Můžete zhodnotit celou sezonu jak z pohledu jezdeckého, tak i výsledků koní z vaší stáje z Valů u Přelouče, které trénuje manželka Štěpánka?
My můžeme být maximálně spokojení, protože se nám od poloviny sezony dařilo. Na jaře jsme byli opatrní, protože jsme chtěli mít koně zdravé na podzim. Od srpna to bylo dobré, koně běhali. Vyhráli jsme pár velkých dostihů, díky přibývajícím zkušenostem děláme pokroky. Prosazujeme se i ve kvalitních dostizích a dovolím si říct, že jsme konkurenty i dobrým trenérům.

Chystáte se po Kolesách, jež byly závěrečným mítinkem v Česku, ještě někam do zahraničí?
Když se nic ‚nešustne‘, příští týden jedeme s Anakingem běhat do Milána. Pak bude konec.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze