Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Žokej se vydá na zkušenou do Singapuru

11 2003
Praha - Poté, co skončila evropská sezona, rozhodl se žokej Filipa Minaříka vydat za zkušenostmi do exotických krajů.. Čtvrtý nejlepší muž německého dostihového šampionátu bude chtít uspět až v dalekém Singapuru, kam odletí začátkem prosince. "Získal jsem jezdeckou licenci na tři měsíce a hodlám ji maximálně využít," svěřil se jeden z nejlepších českých žokejů současnosti.

"Síto, podle kterého si Singapurci vybírají, je nesmírně náročné. Ročně vydají takových licencí jen pět," vylíčil Minařík.

Spolu s ním se do jihovýchodní Asie chystá například Darryll Holland, který patří mezi nejlepších pět žokejů ve Velké Británii.

Minaříka lákají do Singapuru finanční podmínky, ale také touží po změně. "Nechci být stále v Německu v jednom kole, tohle je výborná šance vypadnout z tamního kolotoče a zkusit něco jiného," popsal slavného žokeje .

Německé dostihy jsou podle Minaříka v krizi a situace se prý rok od roku zhoršuje. "Ekonomické problémy země se odrážejí v dostizích velice výrazně, před dvěma třemi lety jsem na tom byl podstatně líp. Nyní je určitě výhodnější zkusit Singapur nebo jiné země, tam se dá vydělat. I další příslušníci německé špičky dnes jezdí v Hongkongu, Macau nebo jiných exotických zemích, v Německu to žádný zlatý důl není," tvrdí.

Přesto Minařík neuvažuje o tom, že by se v brzké době vrátil do České republiky. Na jaře by chtěl opět jezdit v Německu. "Přišel bych sem jezdit, pokud by se vypsaly nějaké dostihy mimo víkendy, kdy mám v Německu spoustu povinností. Jinak bych si v Česku rád zajezdil," dodal.Témata: Asie, dostihy
Najdete na iDNES.czmobilní verze