Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naši koně běželi parádně, radoval se v Pardubicích žokej Myška

Jaroslav Myška na archivním snímku. | foto: Michal Klíma, MAFRA

24 2016
Byla to vlastně dvojitá rodinná oslava. Po sobotních vítězstvích klisny Arcione a valacha Jesmoona stál na pódiu malého paddocku žokej Jaroslav Myška, po boku měl svoji ženu-trenérku, na ramenou malého synka a za hrazením s živým plotem křepčil jeho fanklub v čele s maminkou. Úspěšného překážkového jezdce trochu mrzela jen nepovedená kvalifikace s valachem Reaperem, ovšem dobrý dojem ze závodů v Pardubicích jasně převážil.

„Reaperovi to nesedlo, ale ti naši dva vítězní předvedli perfektní výkony a Bugaboo taky, utíkala pěkný dostih. Měl jsem fajn koně na ježdění a jediné, co mi nepřálo, bylo počasí,“ uvedl žokej z Valů u Přelouče.

Bylo to v tom vedru drsné?
Jo - tím jak musím pořád honit váhu a k tomu se ještě potím na těch koních. To mě hrozně vysiluje, v letním období toho mám plné zuby, to přiznávám.

Pravda, vždycky jste tvrdil, že vám víc sedí mrazy.
Minus dva, trošku sněžení, to je ideální. (úsměv)

Jak s Arcione, tak s Jesmoonem jste vyhráli naprosto s přehledem. Můžete ty závody popsat?
Já to víceméně od těch koní čekal. Jesmoon tohle ukázal i ve dvou dostizích předtím. Soupeři už šli ale taky nahoru, tak jsem teď byl zvědavý, jak si s tím poradí. A on předvedl ještě lepší výkon. Je to v něm, zatím však pořádně neví, jak s tím naložit. Jenom dělá to, co má a k čemu ho trénujeme, ale nemá to tak srovnané. Nicméně trochu relaxovat už taky umí. Když zjistí, že nemá koně úplně za sebou, vypne a jde si svoje tempo. Je tam posun, jenže pořád je to takové „mimino“, které jenom využívá svojí síly a toho, že dobře skáče. Samozřejmě to bude mít těžší, až přijde před starší sortu koní. Příští rok to pro něj bude jiné kafe.

A Arcione? Ta je přece jen podstatně starší...
Začala ve vyšším věku, proto vzhledem k těm jejím osmi letům není tolik vyběhaná. Pořád jde nahoru, nachází si postupně v dostihu svůj klid a závodí až na travnatém ovále. Jsem s ní velice spokojený, dělá pokroky.

Nakonec jste díky jim dvěma skoro ani nemohl pobrat ceny, že?
No, jsou to až útrapy. (úsměv) Je to příjemné, ale člověk by si alespoň na pět minut sednul.

Co se pokazilo v kvalifikaci s Reaperem, že jste ho musel zadržet?
Nevím; když jsem ho jel minule, byl jsem sám ve špatném stavu, už mě braly křeče a nemohl jsem na něm prodat iniciativu, ale on sám aktivně za koňmi cválal a byl ještě schopný udělat finiš. Tentokrát ne - pořád ztrácel, každý skok byl problém... Prostě nebyl ve své kůži.

Takže jste viděl, že nemá smysl ho do něčeho nutit?
Ano, už bychom se jenom oba trápili a stejně bych se nikam nedostal. Dvě kvalifikace už měl za sebou, tak mu to třeba přijde k duhu, že teď slevil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze