Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Znovuzvolený šéf českých profesionálů Nitra zavelel: Je čas na změny

Petr Nitra, potřetí zvolený prezident PGA C. | foto: Martin Kabát

18 2010
Už potřetí se stal Petr Nitra prezidentem Profesionální golfové asociace České republiky. V sobotní volbě zvítězil nad jediným protikandidátem Alanem Babickým. "Překvapilo mě, že jsem dostal téměř osmdesát hlasů. Předpokládal jsem, že výsledek bude těsnější," řekl v rozhovoru pro golf-idnes.cz.

Zkušený šéf českých profesionálů v něm promluvil také o vzdělávání profesionálů, o spolupráci s Českou golfovou federací, ale i o golfovém boomu v Česku.

Co pro vás znovuzvolení do této funkce znamená?

Valná hromada ukázala, že je čas na změny. Čekají nás překotné doby v pozitivním i negativním slova smyslu, je to pro mě výzva. Jsem si vědom obrovského golfového boomu v České republice, český golf prochází bouřlivým vývojem. Určitě je potřeba dát větší prostor i mladším kolegům. Já se samozřejmě o změny snažit budu, nechci předbíhat, ale kdyby to mělo být moje poslední volební období, tak ať je úspěšné a prospěje českému golfu.

Na jednání jste zdůrazňoval, že jednou z vašich priorit je vzdělávání profesionálů. Je právě to opravdu tak důležité?

Dnešní golfový trh potřebuje vzdělané profesionály. Bez vzdělání by se profesionálové v konkurenci spojené s dynamickým rozvojem golfu ztratili. Musí na sobě neustále pracovat, bez kvalitního vzdělávání by se nemohli zlepšovat.

PGAC Official Partners´ Trophy 2009 - Beroun, Ondřej Lébl a Petr Nitra.

Myslíte si, že je u nás dostatek profesionálů, kteří mají potenciál vychovat opravdu špičkové hráče?

Dneska je u nás takových profesionálů možná dost, ale za čtrnáct dní už tomu tak být nemusí. Trh jde dopředu velmi rychle, proto je třeba naše řady neustále doplňovat a klást důraz právě na vzdělávání.

Společně s ČGF chcete usilovat o to, aby v Česku bylo do roku 2013 sto tisíc golfistů. Jak konkrétně?

Čekáme na koncept ČGF, jak si naši spolupráci představuje. Pro nás je to samozřejmě prestižní věc, do které se chceme zapojit, ale zatím je konkrétní plán ještě v plenkách.

Uvažujete v této souvislosti například o integraci golfu do školních osnov?

Určitě se k tomu dostaneme, ale pochybuji, že to bude už v tomto volebním období. Vidím to spíš v horizontu pěti let.

Rok 2009 byl pro PGA C velmi úspěšný. Je něco, co byste rád změnil, nebo dělal jinak?

Námětů zaznělo na valné hromadě hodně, určitě to bude vyřešení jednoho z nejžhavějších problémů, kterým jsou cvičitelé. A potom také komunikace uvnitř PGA C, mezi kolegy. Ta je opravdu hodně důležitá. Je krásné být v centru dění v době, kdy jde golf tak ohromným způsobem nahoru. Je to motivující.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze