Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konec opor. V Hradci musí oželet Mišurovou, v Trutnově Hindrákovou

V HRADCI BEZ MIŠUROVÉ. Výborná rozehrávačka Darina Mišurová (vlevo) odchází poté, co Hradci pomohla ke dvěma ligovým bronzům. | foto: Michal Klíma, MAFRA

25 2014
Přestože v ženské basketbalové lize patří k největším rivalkám a jejich vzájemné zápasy k nejprestižnějším, v jednom se vzácně shodují. Basketbalistky Sokola Hradec Králové a Kary Trutnov totiž půjdou do příští sezony bez jedné ze svých největších opor. V Hradci Králové končí Darina Mišurová, trutnovskou Karu opustí Kateřina Hindráková.

„Počítali jsme s tím, už před minulou sezonou jsme byli s Darinou domluveni, že to bude jen na rok. Ostatně pro ni to byl vzhledem k dojíždění i tak komplikovaný rok,“ uvedl manažer hradeckého Sokola Miroslav Volejník a uvedl, že Mišurová pravděpodobně zakotví v některém z pražských klubů.

Bez překvapení z toho, že od nové sezony nebudou mít oporu z posledních sezon, nejsou ani v Trutnově.

Krok Hindrákové, která by ráda vyzkoušela zahraničí, chápou. „Katka je naší odchovankyní, působila v ligovém týmu 10 let, odehrála 289 ligových a 47 pohárových utkání, odvedla toho hodně,“ uvedl manažer trutnovského klubu Jan Braun, „minulý rok zazářila na mistrovství Evropy ve Francii. Následná klubová sezona pro ni však nebyla povedená, i proto považuji její rozhodnutí za logickou cestu.“

Kateřina Hindráková z Trutnova střílí trestný hod, v pozadí Michaela Stará z

V TRUTNOVĚ BEZ HINDRÁKOVÉ. Zkušená opora Kary Trutnov se s klubem po deseti ligových sezonách loučí.

Oba kluby shodně tak přijdou o jednu ze svých největších opor, avšak další přestupová politika se bude výrazně lišit. Zatímco Kara po kvůli začátku neúspěšné sezoně, v níž skončila už ve čtvrtfinále, připravuje i další změny, obhájkyně bronzových medailí z Hradce Králové s nimi spíše nepočítají.

„Jsme s dalšími hráčkami domluvení, smlouvy podepsaly například Hartigová, Pochobradská, Stará či Čepelková,“ uvedl Volejník a přiznal, že klub se nijak nežene do získání náhrady ani za Mišurovou. „Na rozehrávce dostanou šanci Zavázalová či sestry Andělovy,“ vysvětlil.

Naopak v Trutnově bude změn mnohem více. U týmu nadále zůstane zkušený kouč Jozef Rešetár, který po špatném začátku sezony tým vytáhl z nejhoršího, ale kádr se obmění.

Vedle Hindrákové nebudou v Trutnově dále působit Kateřina Nováková, která má namířeno do VŠ Praha, Iva Peklová, jež míří do Karlína, ani obě Američanky Morgan Johnsonová a Jamie Russellová.

„S prvními třemi jsme neprodloužili smlouvy, s Russellovou jsme sice podepsali nový kontrakt, ale teď už víme, že ten po sérii hráččiných vyšetření v Americe kvůli jejímu zdravotnímu stavu nemůže vstoupit v platnost,“ uvedl Braun. „Velké problémy s chrupavkou prakticky vylučují zatížení profesionálního sportu,“ upřesnil potíže Američanky.

I proto se musí Kara ohlížet po nových hráčkách. „Měli jsme velký zájem, aby se po mateřských povinnostech vrátila k basketu Hanka Šnajdrová, ale ta se nakonec rozhodla, že hrát nebude. Chtěli jsme i mladou pivotku Hanku Veselou, která se vrací z USA na rok do Čech a je stále naší hráčkou, ale rodiče nám oznámili, že se vrací k nim domů do Ostravy. Pod košem to tedy vypadá na americké posily,“ poznamenal Braun.

Podle něj to platí i pro pozici rozehrávačky, kde Kara měla v minulé sezoně velké problémy. „Naším jasným úkolem je získat kvalitní, typickou dirigentku naší hry,“ netají trutnovský manažer.Najdete na iDNES.czmobilní verze