Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Změní Henmanův pahorek jméno? Až Murray ve Wimbledonu uspěje

Diváci sledují Wimbledon.z Henmanova pahorku | foto: wikipedia.org

26 2009
Británie šílí kvůli Andymu Murrayovi a doufá, že konečně vyhraje jako první domácí hráč po 73 letech Wimbledon. Jedna věc ale zůstává letos v areálu All England Clubu při starém - zdejší kopec, na kterém fanoušci sledují velkoplošnou obrazovku, fanoušci stále nazývají po jeho předchůdci Henmanův pahorek.

Do Tima Henmana vkládali Britové dlouho naděje, že naváže na Freda Perryho a triumfuje ve Wimbledonu. I proto si diváci, kteří se nedostali do hlediště kurtů, pojmenovali kopec před obrazovkou jeho jménem. Hlasitě tam fandili, jenomže bývalý čtvrtý hráč světa se dokázal na londýnské trávě probít do semifinále "jen" čtyřikrát.

Před letošním ročníkem Wimbledonu se říkalo, že místo Henmanova pahorku se stejnému místu bude říkat Murrayova hora. Opak je ale pravdou, konzervativní britské publikum se drží starého názvu.

"Murray toho ještě tolik nedokázal, aby se jméno měnilo. Musí se stát šampionem, protože Henman toho pro britský tenis udělal moc," řekla jedna z divaček Ursula Rowntreeová. Hilary Vincentová, která si užívala večerní zápas u piknikového stolku, s ní souhlasila. "Pořád tomu říkáme Henmanův pahorek, protože na změnu je příliš brzy," uvedla.

Dokonce i Andrew Graham, skotský rodák stejně jako Murray, konstatoval, že se místo ještě nepřejmenovalo. "Ale až Andy letos Wimbledon vyhraje, dojde ke změně," věřil v triumf Murraye.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze