Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlomený Drummond ukončil sezonu

26 2003
Paříž - Americký sprinter Jon Drummond sám odstoupil z mistrovství světa v atletice a nečekal na rozhodnutí funkcionářů, kteří ho chtěli potrestat za teatrální scény v nedělním meziběhu na 100 metrů. Drummond ulil start, ale chybu nechtěl připustit a svými protesty výrazně zdržel časový program. Bez čtyřiatřicetiletého běžce se bude muset obejít americká sprinterská štafeta, kterou už oslabilo zranění bývalého světového rekordmana Maurice Greenea.

Drummond, jenž vyřazení ze závodu těžce nesl, se rozhodl předčasně ukončit celou sezonu. "Jsem zlomený, protože mojí touhou vždy bylo bavit fanoušky. Neměl jsem ani trochu v úmyslu jakkoli poškodit sport nebo působit nepříjemnosti svým soupeřům nebo fanouškům. Jen jsem bojoval o svá práva, jak jsem se domníval, podle pravidel," omlouval se dvojnásobný mistr světa ve štafetě, který toužil v Paříži konečně vybojovat velký individuální úspěch.

Diskvalifikace kvůli ulitému startu, z něhož jej usvědčily zátěžové bloky, byla podle Drummonda nespravedlivá. "Mám opravdu za to, že jsem start neulil. Je mrzuté, že nedělní události vrhly špatné světlo na sport a atlety. Patnáct let svého života jsem zasvětil sportu, který mám rád a vždy jsem se ho snažil dobře propagovat," uvedl ve svém prohlášení.

Mezinárodní atletická federace dala v pondělí americkým funkcionářům ultimátum do dnešní dvacáté hodiny, aby Drummonda potrestala. Američané se však nechali slyšet, že podle jejich pravidel nemohou v tak krátkém čase případ prošetřit. Závodníkovi by v tom případě asi potrestala IAAF, ale Drummond se rozhodl citlivou věc vyřešit sám.

Autor:


Témata: MS2003
Najdete na iDNES.czmobilní verze