Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínský volejbalový univerzál Krba: Chceme prožít Vánoce na čele

11 2010
Zlínští volejbalisté mají velkou šanci strávit Vánoce na prvním místě tabulky. Extraligového lídra totiž čeká série tří poměrně snadných zápasů. Dnes v 17 hodin přivítá poslední Brno, za týden nastoupí na palubovce osmého ČZU Praha a těsně před svátky hostí sedmé Ústí nad Labem.

"Soupeři jsou slabí jen relativně. Přesto věřím, že na prvním místě zůstaneme i během Vánoc," uvedl univerzál Fatry EkoSolar Zlín Jan Krba, který je nejvíce bodujícím hráčem týmu.

Který zápas bude nejtěžší?
Dvakrát hrajeme doma, to bychom měli zvládnout. Docela těžké to bude v Praze.

Sérii začínáte dnes proti Brnu, které z kádru uvolnilo několik opor. Může vás něčím zaskočit?
Budou hrát samí mladí, kteří se můžou vyhecovat a hrát dobře. Nebo se taky můžou utopit.

V loňské sezoně jste doma s Brnem nečekaně klopýtli, přitom jste byli jasným favoritem. Představuje tento zápas varování?
Trenér Macek už na poradě zmiňoval, abychom to neopakovali. Musíme si dát pozor. Tehdy jsme byli nervózní, docela hodně chybovali a špatně podávali.

Ovšem tyto herní činnosti vám letos jdou.
V některých zápasech servisem netlačíme, ale jinak je to dobré.

Co dál považujete za vaši výhodu?
Hrajeme urovnanou hru bez větších výpadků, která je založena na týmovém výkonu. Občas jeden hráč vynikne, ale vesměs je to týmová hra.

Nejvíce bodů z celého mužstva jste uhrál vy. Jste se svými výkony spokojený?
Hraju na postu univerzála, tak bych měl bodovat nejvíc. Ale je to zásluha celého týmu. Já jen slíznu smetanu. Jsem rád, že mi to docela šlape, i když teď jsem měl menší útlum.

Ale sám jste zmínil, že hlavní výhodou Zlína je týmový výkon, takže vždycky vás někdo nahradil.
To je hodně cenné. Ve sportu vám to nemůže jít pořád, občas máte slabší chvilku. Ale máme dobrý kolektiv, proto jsme tam, kde jsme.

Jak se chystáte na Vánoce. Už jste stihl nakoupit dárky?
Ještě mě to čeká, protože jsem měl docela záběr ve škole. Dodělávám seminárky a zápočty. A taky prezentace na státnice, které mě čekají v létě.Najdete na iDNES.czmobilní verze