Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlínské házenkářky jedou za přípravou do Norska. Přispěly si na to

Házenkářky Zlína se připravují na horských kolech | foto: Dalibor Glück, MAFRA

13 2010
"Pojedeme jako obvykle na Slovensko nebo můžeme vyrazit na turnaj do Norska. Ale musíte si na to přispět." S touto větou předstoupil před nejzkušenější zlínské házenkářky trenér Dušan Poloz. S jeho návrhem souhlasily, stejně jako zbytek družstva. Proto se začátkem srpna představí na turnaji v Larviku.

"Doufám, že to bude stát za to a nebudeme litovat, že jsme investovaly vlastní peníze," přeje si spojka Helena Štěrbová, hlavní letní posila.

"Bude to nejen sportovní zážitek," uklidňuje ji Poloz, který v Norsku jedenáct let působil. Zápasy v Larviku jsou hlavním vrcholem přípravy, která začala v pondělí.

Turnaje se nezúčastní dva nejlepší norské kluby Larvik a Byasen, v němž působí zlínská rodačka Iva Zámorská, ovšem představí se v něm dalších osm prvoligových týmů. Vedle Zlína účastníky doplní dánský Aarhus. V plánu je pět zápasů.

"Budeme tam samozřejmě i trénovat, jednu přípravu povede trenér Larviku. Pro holky to bude velká lekce," připomněl Poloz, že Larvik loni hrál semifinále Ligy mistrů a v kádru má několik olympijských vítězek. "Jen si nejsem jistý, jestli nás stihne všechno naučit," pousmál se.

Kromě zájezdu do Norska sehraje zlínské interligové družstvo ještě dva turnaje. Jeden v Trenčíně a druhý v Zubří, kde nastoupí proti ŠKP Bratislava, Bánovcům nad Bebravou a Porubě. V plánu je dohromady 22 utkání, ovšem toto číslo může narůst.

"Příprava bude podobná jako loni," naznačil Poloz. "Od začátku budeme trénovat s balonem, i když na úvod se budeme věnovat hlavně fyzičce. Postupně se poměr změní ve prospěch herních tréninků."

Na úvodním tréninku přivítal Poloz téměř stejný kádr, s nímž loni vybojoval páté místo. Nechyběly ani posily Helena Štěrbová z Veselí a Andrea Brablcová ze Slavie Praha.

"Posily jsou kvalitní. Doufám, že nám pomůžou, abychom stabilizovali výkony a vyhnuli se špatným fázím," plánuje kouč.

Kolonku odchodů zaplnily pouze mladé hráčky širšího kádru, který odešly studovat.

Ovšem otazník visí nad dalším působením uzdravené kanonýrky Michaely Budayové. Pokud sežene kvalitní zahraniční angažmá, klub ji nebude bránit. "Tak zněla naše dohoda, když před rokem prodlužovala smlouvu," připomněl Poloz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze