Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlínská klika v házenkářské reprezentaci? Na to se nehraje

Dušan Poloz a Jan Bašný | foto: Dalibor Glück, MAFRA

24 2010
Kouč Jan Bašný, brankářka Vendula Ajglová a spojka Iva Zámorská ze Zlína pocházejí. Asistent Dušan Poloz interligový Zlín vede a má v něm také čtveřici Pavla Poznarová, Petra Růčková, Kristýna Salčáková a Helena Štěrbová. Hned osm členů národního týmu házenkářek, který se v Luhačovicích připravuje na blížící se předkvalifikaci mistrovství světa, má blízkou vazbu na krajské město.

"Nemám moc rád, když se hráčky posuzují podle toho, odkud jsou. Ale na soustředěních máme vždycky málo tréninků, takže určitou výhodou může být, když vedle sebe hráčky nastupují v obraně nebo v útoku i během sezony. Každopádně vždycky rozhoduje kvalita hráček," zdůrazňuje Bašný.

Jeho zlínská stopa je navíc dávno minulostí, už téměř dvacet let působí v zahraničí, aktuálně vede mužský tým na Korsice. "Sice pocházím ze Zlína, ale tím, že jsem hrál deset let v Praze, si spousta lidí myslí, že jsem ten, co je ze Slavie," usmívá se.

Ajglová se zase usadila ve Španělsku a Zámorská v Norsku. "Většinu holek jsem při nominaci až tolik neznal, takže jsem ani nevěděl, že ty dvě pocházejí ze Zlína," poznamenal Bašný.

Asistent Dušan Poloz ujišťuje, že čtveřici jeho zlínských svěřenkyň z toho žádné výhody nevyplývají. "Spolu s nominací Ajglové a Zámorské to ale přece jen je potvrzení toho, že se ve Zlíně dlouhodobě dobře pracuje s mládeží," domnívá se Poloz, i když okamžitě upozorňuje, že Salčáková se Štěrbovou vyrostly v Uherském Hradišti a Růčková v Zubří.

"Sice máme zlínský pokoj, ale mezi pokoji je hodně čilý ruch. V celé reprezentaci je dobrá parta, která drží pospolu," říká křídelnice Kristýna Salčáková, která chválí letní nástup nových trenérů. "Jejich přístup je trošku jiný, je tady moc dobrá atmosféra."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze