Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Omlazené zlínské házenkářky můžou v lize jen překvapit

ilustrační foto | foto: Marek Podhora, MAFRA

2 2017
Na soupisce mají osmnáct hráček, ale pouze jedna se narodila dříve než v roce 1990. Házenkářky Zlína pokračují v omlazování týmu, po minulé sezoně ještě razantněji. „Budeme se učit od zápasu k zápasu,“ prohlásil nový trenér družstva Martin Spuchlák.

Učit se bude i on. Zlínské angažmá je jeho trenérskou premiérou ve velké házené. Dosud se věnoval výchově mládeže, což se mu bude ve Zlíně hodit.

„Jsou tady samé mladší hráčky. Věděl jsem, do čeho jdu,“ podotkl někdejší hráč Zubří, který se musel vyrovnat s odchodem kvarteta Drotárová, Dufková, Gärtnerová a Birkušová.

Vzhledem k ekonomické situaci je klub nahradil svými odchovankyněmi. Klasického lídra ve Zlíně nemají. „Budeme sázet na kolektivní pojetí. Jedna pomůže druhé. Od starších hráček čekám standardní výkonnost. Mladé se k nim mají přidat,“ shrnul Spuchlák.

„Jmenovat nebudu, ale věřím, že některé během sezony výkonnostně vyskočí. Bez problémů se zapracovaly do systému i tréninkového procesu.“

Los týmu nepřál. V úvodních čtyřech kolech jede Zlín třikrát ven a střetne se s oběma českými finalistkami, v neděli se přitom představí v hale Slavie, kde nevyhrál více než dekádu.

„S naším kádrem a s cíli, které jsme si dali, je nám jedno, s kým hrajeme,“ prohodil Spuchlák. Loni házenkářky spadly do skupiny o udržení, o konkrétních ambicích ale nový kouč nahlas nemluví.

„Hlavně chceme tým konsolidovat. Každému soupeři, který byl před námi, se budeme snažit úlohu ztížit, týmy na naší úrovni porážet, a ne jen sporadicky,“ přeje si Spuchlák před startem mezinárodní česko-slovenské soutěže, která d ostala nový název MOL Liga.

V přípravě se zlínské házenkářky konfrontovaly především s týmy z Německa.
„Výsledkově ani herně jsme se neztratili. Víme, na čem máme pracovat,“ uvedl Spuchlák. Manko vidí ve fyzické připravenosti a síle hráček. I proto najal v létě kondičního trenéra. „Jsem rád, ve světě je to běžné. Ví, co dělá. Jsem spokojený, i děvčata.“

Spokojenější ještě bude, když se tým probojuje do českého play-off.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze