Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlín i Kunovice jsou na startu WHIL oslabeny

30 2003
Zlín, Kunovice, Veselí - Zvláštní atmosféra, pocit nejistoty z nadcházejících dnů i povzbuzující touha vítězit, se mísí v házenkářských klubech ze Zlína a Kunovic. Noví trenéři obou celků neskrývají před víkendovým startem československé interligy žen mírné obavy. Zlín i Kunovice začínají ročník oslabeny, hledá se optimální, a především stálá sestava.

Zatímco Věra Tománková, která se vrátila na lavičku Kunovic, má k ruce stejně nevyzrálý celek jako její loňští předchůdci Koutný a Kumpán, Antonín Střelec se bude muset ve Zlíně brzy obejít bez tradiční opory.

Tahoun Marcela Handlová už ví, že sezonu nedohraje. Kapitánka trenérovi oznámila: "Jsem těhotná."

Zlín začíná sezonu v sobotu doma s Veselím nad Moravou (18). V kádru už nejsou talentované spojky Bachůrková a Hudcová (obě Veselí), pivotka Simerská ani křídlo Arnošová. Obě reprezentantky daly přednost angažmá v mistrovské Olomouci.

Premiéru v novém dresu budou mít v neděli proti Kunovicím. Slovácký celek, jeden z nejmladších v soutěži, opustily Novosadová a Špičková.

Nejen s obhajobou postupu mezi nejlepší čtyři české týmy, ale i s prostou záchranou budou v interlize spokojeny házenkářky Veselí nad Moravou. Do soutěže, kterou začínají ve Zlíně, jdou s velkými změnami v sestavě.

Tři hráčky ukončily aktivní činnost, další dvě odešly. Posily hledal trenér Štefan Rapač zejména ve vlastních řadách, přišly také mladé házenkářky ze Zlína a Marková z Tatranu Bohunice. "Do začátku nám nebude k dispozici ani Tomečková, která si poranila koleno na mistrovství světa juniorek. Proto jsme při určování cílů opatrní," podotkl vedoucí družstva Vlastimil Procházka.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze