Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Generální partner? Zatím ho hledáme, přiznává šéf zlínských házenkářů

Radek Sedláček, předseda zlínského házenkářského klubu, a socha | foto: Zdeněk NěmecMF DNES

7 2015
Do funkce šéfa házenkářského klubu ze Zlína ho před půl rokem vynesla volební hromada krátce před tím, než oba týmy dospělých přišly o hlavního partnera. Radek Sedláček však věří, že bude lépe.

„Díry pomaličku lepíme, máme nové partnery. Ale zatím není sponzor, kterého bychom mohli nazvat generálním,“ přiznává Sedláček na prahu nové sezony.

A jaký je výhled, že ho v dohledné době získáte?
Máme určité indicie, možná to bude firma mimo Zlínský kraj. Ale více bych nechtěl prozrazovat. Snažíme se oslovovat partnery, kteří se dříve do házené neangažovali. Zapojují se všichni členové vedení. Ale pokud jsem byl informován, tyhle finanční potíže byly před každou sezonou. A můžeme se dohadovat, jaký vliv na to měl vstup fotbalistů do první ligy.

Ekonomika souvisí se sportovními výsledky. Těžko udržíte ty nejlepší hráče a hráčky, že?
Pokud se podíváte na rozpočty klubů zveřejněné na svazových stránkách, tak částky jsou i nižší než naše. Rozpočet máme, otázkou je, jestli ho dokážeme naplnit do dané výše. Rozhodli jsme se jít cestou vlastních odchovanců a nemyslím si, že by byla špatná. Naše základna je velká, úspěchy máme. Dorostenecké celky v obou kategoriích jsou v nejvyšší soutěži, což je vizitka dobré práce s mládeží. Ale vždycky je záhodno tým nějakou výraznou osobností posílit.

Oba ligové týmy dospělých jsou oslabené. Bude to kritická sezona?
Dopředu říkat, že naším cílem je za každou cenu záchrana, by bylo špatné. Nesmíme propadat panice. Doufám, že minimálně ženy budou usilovat o play-off.

Mezi mužskou a ženskou složkou klubu panovalo léta napětí. Uvolňuje se po volbách?
Snažíme se najít cestu, nejde to ze dne na den. Bojujeme, jak se dá. Věřím, že se situace bude konsolidovat a vše fungovat.

Reálně hrozilo, že klub nepošle přihlášku do extraligy mužů. Oddechl jste si, když nedošlo na nejhorší?
Všichni jsme do poslední chvíle věřili, že se domluvíme. Velké poděkování patří bývalému členovi výboru panu Kafkovi, který má na základě naší dohody řízení extraligového týmu mužů na starosti.

Ale to asi není ideální řešení.
Je to provizorium, přechodné období, kdy by se měl někdo vhodný nejpozději do konce sezony vyprofilovat. Ten převezme kompetence.

Jak máte tedy rozdělené úlohy ve výboru?
Místopředsedou pro mužskou část je pan Dvořák, pro ženskou Lenka Černá. Každý šéfuje svojí složce, obhospodařuje ji. Z minulého výboru zůstala paní Sobieská, která klub zastupuje po právní stránce. Novou krví je dlouhodobě aktivní členka klubu Hanka Kolářová. Byť uplynulo od volby půl roku, pořád si předáváme za chodu nějaké věci. Bývalá předsedkyně paní Sobieská mě zasvěcuje do chodu klubu.

Kandidoval jste předem na předsedu?
Mojí touhou to nebylo. Vyplynulo to z dohody lidí, kteří byli zvoleni do výboru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze