Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlepšila jsem se, těší hlavně královnu

31 2007
Hradec Králové - Putovní pohár pro nejlepšího judistu roku Alena Eiglová s úctou obracela v rukách a četla si seznam jmen, na jehož konci se objevila. Bylo vidět, že pro novou judistickou královnu to znamená velké zadostiučinění. "Objevit svoji jmenovku mezi takovými borci je zavazující pocit," říká dvaadvacetiletá judistka PSK Hradec Králové a hned dodává: "Ale také hodně motivující."

Patří toto ocenění k nejlepšímu roku vaší judistické kariéry?
Určitě ano. Hlavně mám radost z toho, že jsem se hodně zlepšila, že jde moje výkonnost nahoru.

A co medaile a ocenění? Byla jste druhá v Moskvě na mistrovství Evropy do 23 let, přivezla jste je i ze závodů Světového poháru.
Ocenění si určitě vážím, stát se nejlepší judistkou roku je navíc příjemnou třešničkou na dortu.

Jak moc vás překvapilo, že jste ve dvaadvaceti letech nejlepší judistkou republiky?
Člověk by měl být překvapený, ale je pravda, že podle výsledků v sezoně se to dalo čekat. Přece jen ta medaile z mistrovství Evropy...

Berete ji jako největší loňský úspěch?
Nerada bych některý z nich vyzdvihovala, vážím si všech svých úspěchů stejně.

Alena Eiglová

- Nejlepší česká judistka loňského roku.

Věk: 22 let Začínala v Jihlavě, poté přešla do hradeckého klubu PSK.

- Největší úspěchy: stříbro z ME do 23 let v roce 2006 a bronz na stejném šampionátu o rok dříve. Několikanásobná seniorská mistryně republiky.

- Studuje pedagogickou fakultu v Hradci Králové.

Skoro to vypadá, jako byste ani ze svých vítězství neměla radost.
To mám, ale stejně důležité pro mě je, že kolem sebe mám lidi, kteří mi pomáhají se zlepšovat a já cítím jejich podporu. Díky tomu jsem loni mohla třeba trénovat i v Brazílii a v Japonsku, dává mi to šanci být stále lepší. To je pro mě hodně důležité, možná stejně jako medaile. Stále se totiž učím.

Co například?
Třeba zvládat velké závody, kde je pro mě nejhorší dobrý začátek. Když jsem loni jela na seniorské mistrovství Evropy do Finska, měla jsem natrénováno a cítila jsem se v pohodě. Závod se mi nevydařil a byla to asi největší kaňka na minulé sezoně. Potvrdilo se mi, když se člověk cítí před závody dobře, tak to většinou nevyjde podle představ. Naopak do Moskvy jsem jela unavená po dlouhých pobytech v zahraničí a byla jsem druhá.

Říká se, že získat prvenství je těžké, ale obhájit ho ještě těžší. Co budete muset letos dokázat, abyste titul královny českého juda obhájila?
Vydržet a nepovolit v tréninku. A navíc mít k té dřině i trochu sportovního štěstí, bez toho to nejde.

Hlavní motivací letošního judistického roku je kvalifikace na olympijské hry. Podle současného žebříčku byste se kvalifikovala.
Jenomže cesta do Pekingu je ještě dlouhá. Vede třeba přes medaili z mistrovství světa, což je hodně obtížné. Když se to nepodaří, jsou další šance včetně žebříčku, ale člověk musí počítat s tím, že nás je v kategorii kolem čtyřiceti kvalitních judistek a všechny do Pekingu chtějí jet.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze