Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlepšení je po testech znát, říká Enge

14 2000
P r a h a - O další malinký krůček blíž k vysněné formuli 1 je Tomáš Enge. Českému jezdci, který o účast v elitní soutěži bojuje ve formuli 3000, náramně vyšlo předsezónní oficiální testování v portugalském Estorilu. Ve druhém (závěrečném) dni dojel druhý, hned za suverénním Brazilcem Bernoldim. Enge spolu s manažerem Charouzem v létě dlouho zvažoval, do služeb které stáje vstoupí. Zvolil tým Nordic Racing. "Jsem spokojen. Všechno funguje tak jak má. Je vidět že se neustále zlepšujeme," hodnotí pro iDNES povedený krok čtyřiadvacetiletý závodník.

Při předchozím testování v Barceloně jste obsadil páté a šesté místo, v čem jste se zlepšil?
V Estorilu už jsem měl více naježděno. Dokázal jsem lépe říct mechanikům jak vůz jak to nastavit. Povedl se zejména druhý den.

Nejezdil jste pomalejší časy v Barceloně proto, že vám tamnější okruh nesedí? Na jaře při závodech jste tam vyjel z trati.
Barcelonský okruh mám rád, nejen z toho důvodu že jsem tam poprvé jel ve voze formule 1. Sedí mi. To že jsem tam vypadl byla moje jezdecká chyba.

Stájovému kolegovi Wilsonovi se dařilo více ve Španělsku, v Portugalsku jste byl rychlejší vy. Nedošlo k rozdělení na týmovou dvojku a jedničku?
Nic se nezměnilo. Nědělíme se, týmová strategie zůstává stejná - oba jsme rovnocenní.

Jak spolu vycházíte?
Musím jen zopakovat, že Justin, vedle toho že na to jak je vysoký je špičkový jezdec, je pro mě lidsky jeden z nejpřijatelnějších jezdců ve formuli 3000. Vycházíme spolu perfektně.

Jaký je váš další program?
Budu mít teď více volného času. Nejblíže je testování monopostu "ef jedničky" pro stáj Jordan v prosinci. Plán na příští rok pro F 3000 ještě neznám.

Tomáš Enge ve voze stáje Nordic Racing, s nímž si chce v příští sezoně vybojovat postup z formule 3000 do formule 1

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze