Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


A stříkalo šampaňské. Tažení čtyřkajaku, české vlajkové lodi, pokračuje

Český čtyřkajak ve složení (zleva) Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Račicích. | foto: ČTK

3 2015
Na stupních pro nejlepší posádky evropských čtyřkajaků začalo stříkat šampaňské. Právě dohrála česká hymna, všemu tleskala zaplněná tribuna areálu v Račicích. Česká sestava Havel, Trefil, Dostál, Štěrba opět potvrdila, že je nejlepší - loňští mistři světa dovršili zlatý evropský hattrick. Bronzový čtyřkajak z OH v Londýně neprohrál od MS 2013, kde získal stříbro.

„Někdo mi to šampaňské dal do ruky, tak jsem ho vzal na stupně a dohodli jsme se, že všechny zlejeme,“ culil se Lukáš Trefil, jeden z motorů lodi.

„On nás jenom zlil, ale nepil, odpoledne ho ještě čeká závod,“ vysvětlil háček Daniel Havel, že Trefil ještě měl před bitvou na pětikilometrové trati.

„No, a my mu budeme fandit od stolku s pivem,“ smál se zadák Jan Štěrba, nepsaný vůdce posádky.

Stranou nezůstával ani Josef Dostál, další ze středových pohonných jednotek dlouhého štíhlého plavidla. Dvoumetrový chlapík, který loni získal dva tituly mistra světa a v pátek se v Račicích nedostal do finále „své“ kilometrové trati. Ve čtyřkajaku si ovšem spravil chuť, opět byl u zlatého úspěchu.

„Já si ale spravil náladu už v sobotu, finále B se mi jelo dobře a posledních padesát metrů jsem jen kontroloval situaci. A dneska když jsem na třístovce cítil, jak nám to krásně frčí, mi bylo jasné, že kluky podržím. A že na to zase máme,“ líčil Dostál.

Nadvláda českého čtyřkajaku tak pokračuje. Pěkně se to říká při vědomí, že na srpnovém mistrovství světa v Miláně, kde se bude bojovat o letenky do olympijského Ria, se konkurence příliš lišit nebude.

„Přibudou jen Maďaři, kteří do Račic nepřijeli s áčkem, dobří budou Australané. Jinak půjde o stejné soupeře,“ potvrdil zadák Štěrba.

„Naše sbírka je ovšem slušná. Chtěli jsme doma obhájit, ale Račice bereme hlavně jako dobrý začátek sezony. Hlavním cílem je samozřejmě Milán, tam bychom rádi předvedli něco podobného,“ nastínil Dostál.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze