Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lepší než diamanty. Zlatá tretra vítězným mítinkem IAAF World Challenge

Americký sprinter Justin Gatlin ovládl na mítinku Zlatá tretra stovku v nejlepším čase sezony. | foto: MAFRA

9 2014
Atletický mítink Zlatá tretra Ostrava byl v letošní sezoně nejkvalitnějším závodem seriálu IAAF World Challenge podle bodování dosažených výsledků. Pomohla i účast letos neporaženého amerického sprintera Justina Gatlina či čerstvé světové rekordmanky v hodu kladivem Anity Wlodarczykové, kteří jsou díky výkonům v sezoně adepty na vítězství v anketě o nejlepší atlety světa.

"Za námi skončily i mítinky Diamantové ligy ve Stockholmu a Birminghamu," uvedl v tiskové zprávě ředitel Zlaté tretry Jan Železný.

Wlodarczyková je první potvrzenou hvězdou pro mítink v příštím roce, jehož termín se však zatím teprve dolaďuje. "Má další cíl, přehodit osmdesát metrů. Bylo by skvělé, kdyby se jí to podařilo v Ostravě," řekl Železný. Wlodarczyková hodila světový rekord na nedávném mítinku World Challenge v Berlíně 79,58 metru.

Pořadatelé debatují o termínu také s jamajským sprinterem Usainem Boltem, který se v posledních dvou ročnících ze závodu omluvil. "Svůj slib, že se do Ostravy vrátím, ale chci dodržet," měl nedávno říct Bolt při svém startu ve Varšavě.

"Po zkušenostech ze dvou minulých ročníků s potvrzením startu Bolta počkáme až na průběh další atletické sezony. V Ostravě ho moc rádi přivítáme, ale dva minulé ročníky ukázaly, že Zlatá tretra je skvělý a atraktivní mítink i bez světové atletické superstar," uvedl majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze