Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlatá přilba opět slibuje napínavý boj, ve hře budou světoví jezdci

Vítěz Zlaté přilby 2011 Rune Holta | foto: Radek Kalhous, MAFRA

27 2014
Když to klapne, mohli by si to letos o Zlatou přilbu rozdat i dva nedávní mistři světa, Australan Chris Holder (2012) a Brit Tai Woffinden (2013), a také dvojnásobný vítěz legendárního svítkovského závodu z let 2009 a 2011 Polák Rune Holta.

Holder s Holtou dorazí stoprocentně; u Woffindena bude jasno po víkendu. „Měl zlámané záprstní kůstky na rukou,“ vysvětluje ředitel závodu Evžen Erban týden před víkendem, v němž se slavný závod pojede. Kromě zmíněných borců opět na Přilbu pozval i řadu jiných jezdců se zkušenostmi z prestižních Velkých cen.

„Bude tu Adrian Miedzinski, který loni vyhrál závěrečnou Grand Prix v polské Toruni. Jednáme i o Macieji Janowském, jenž má místo v závodech Grand Prix pro příští rok,“ říká Erban na adresu tradičně silných Poláků. Dalším ostříleným jezdcem bude Švéd Fredrik Lindgren. „Chtěl bych tu i jiné Švédy, mám zájem hlavně o Antonia Lindbäcka,“ říká svítkovský manažer.

Češi budou mít v „osudí“ sedmičlennou legii jezdců v čele s pardubickým duem, které dokonale propojuje pomalu končící a nastupující generaci plochodrážního sportu: Aleš Dryml a Václav Milík. Zvlášť pardubický extraligový kapitán Dryml má velkou chuť se před domácím publikem pořádně ukázat. „Je tam dost známých jmen, ale ten závod je tak specifický, že bych z nich nikoho nevypichoval. I ti známí jezdci se nejprve musí prokousat do finále. Jakmile člověk špatně nastaví motorku nebo startuje z horší pozice, často mu to nevyjde,“ míní Dryml.

„Aleš by se měl pokusit o to, aby se poprvé od roku 1996 vyhoupl na nejvyšší stupínek zase někdo z domácích,“ tlačí Erban na Drymla, aby napodobil posledního českého vítěze Tomáše Topinku.

Svoje zástupce na Zlaté budou mít vedle Pardubic i další tuzemské kluby: Slaný, pražská Markéta a Mšeno. Do Svítkova se tak chystají též Eduard Krčmář, Josef Franc a Filip Šitera.

Z častých účastníků budou naopak chybět americký veterán Greg Hancock, Slovák Martin Vaculík či Slovinec Matej Žagar. Všichni letos museli dát přednost klubovým povinnostem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze