Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlámalík má za doping delší trest

21 2006
Praha - Rozhodčí komise Českého olympijského výboru zvýšila trest pro reprezentačního cyklokrosaře Martina Zlámalíka za porušení pravidel o dopingu. Mistru Evropy do 23 let z roku 2003 měl původně udělený šestimesíční trest vypršet 8. července, nově bude za nález efedrinu pykat o osmnáct měsíců déle.

Zlámalík byl pozitivně testován 19. listopadu 2005 při závodu Českého poháru v Plzni. V jeho moči byl nalezen zakázaný efedrin v množství 40 mikrogramů na mililitr, přičemž povolená hranice je 10 mikrogramů na mililitr moči.

Disciplinární komise českého svazu cyklistiky potrestala jezdce týmu Author Praha šestiměsíčním zákazem startu, který měl vypršet 8. července letošního roku. Komise tehdy dospěla k názoru, že látka nebyla použita ke zvýšení výkonu.

Šéf exekutivy Antidopingového výboru ČR Jan Chlumský, který byl na jednání disciplinární komise přítomen, už tehdy vznesl nad verdiktem a údajnými polehčujícími skutečnostmi, ke kterým komise přihlédla, pochybnosti.

"Nepadl jediný důkaz, který by vysvětloval, jak se efedrin do těla závodníka dostal," uvedl Chlumský.

"Co se dá dělat. Myslím, že je to chyba systému. Někdo se mě snaží zlikvidovat. Pokud bude ještě nějaká šance na odvolání, tak ji využiji, ale moc tomu nevěřím," řekl v reakci na prodloužení zákazu závodit 24letý Zlámalík.

"Jsem sice mladý, ale je zde plno dalších okolností. Cyklokros byla moje obživa. Když nebudu moci jezdit dva roky, tak asi není možné, abych nechodil do práce," dodal cyklokrosař rezignovaně.

Autoři: ,


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze