Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zkušený Furyk se oklepal z diskvalifikace a ve finále PGA Tour vede

Jim Furyk, světová šestka, vítěz dvou letošních turnajů PGA Tour a člen amerického rydercupového týmu. | foto: AP

25 2010
Před měsícem začínalo play-off PGA Tour prvním ze čtyř turnajů. Jim Furyk, tehdejší třetí muž fedexcupového žebříčku, byl středem pozornosti. Respektive jeho diskvalifikace.

Jim Furyk na Barclays nemohl hrát za to, že došel o pět minut později na předturnajovou pro-am exhibici, tudíž nesoutěžní kolo, kdy spolu s profesionály jdou po hřišti celebrity, sponzoři nebo ti, kteří mají na to si hru ve slavném flightu zaplatit. Fakt, že pětiminutové zpoždění na bezvýznamné exhibici může výrazně ovlivnit boj vítěze sezony, se nelíbil golfové veřejnosti, odborníkům ani samotným hráčům. Do týdne byla platnost pravidla pozastavena.

Zkušený čtyřicetiletý Američan se švihem, se kterým by vám snad nedali ani zelenou kartu, přesto bojuje o titul. Po polovině finálového turnaje Tour Championship totiž vede společně s Angličanem Lukem Donaldem.

Jim Furyk, Tour Championship, 2. kolo

Jimu Furykovi se na greenech dařilo. V sobotu zahrál jen 27 puttů.

Furyk byl jediným hráčem, kterému se ve čtvrtek podařilo zahrát náročné hřiště East Lake bez bogey. Poprvé musel připisovat ránu na sedmé jamce druhého kola a dosud je to jeho jediné zaváhání. Naopak v pátek měl na kontě šest birdie.

"Jsem velmi spokojen, je skvělé jít do víkendových kol z první pozice," řekl Furyk. "Zítra je cílem vyrazit na hřiště a zopakovat dnešní výkon," řekl k 65 ranám a dodal, že mu spíše vyhovuje, když vede, než když má útočit ze zadních pozic.

Luke Donald, Tour Championship, 2. kolo

Luke Donald se i po druhém kole udržel na prvním místě a momentálně by to byl on, kdo by vyhrál FedEx Cup.

Spolu s Furykem vede Angličan Luke Donald, jenž se o první místo dělil i po úvodním kole. O ránu za nimi je další čtvrteční lídr Geoff Ogilvy. Čtvrtý Korejec Čche Kjong-ču však na Ogilvyho ztrácí tři rány.

"Je před námi ještě hodně golfu, ale pokud my první tři budeme pokračovat v dobré hře, pak to budou mít ostatní hodně těžké, aby smazali náš náskok," míní Furyk.

Phil Mickelson, Tour Championship, 2. kolo

Phil Mickelson se v pátek vydal špatným směrem. Klesl na třinácté místo, ale hlavně na lídry ztrácí už devět ran.

Naděje na titul se rozplývají například obhájci turnajového prvenství Philu Mickelsonovi, jenž v pátek zahrál dvě rány nad par, na lídry ztrácí devět úderů a je na 13. místě. A pokud chce konečně sesadit Tigera Woodse z postu světové jedničky, musí skončit aspoň druhý.

Tour Championship - po 2. kole

1. Jim Furyk (USA) 67-65, Luke Donald (Anglie) 66-66 (-8)
3. Geoff Ogilvy (Austrálie) 66-67 (-7)
4. Čche Kjong-ču (Jižní Korea) 68-68 (-4)
5. Retief Goosen (JAR) 71-66, Kevin Na (USA) 69-68, Paul Casey (Anglie) 66-71 (-3)
8. Charley Hoffman (USA) 71-67, Jason Day (Austrálie) 69-69 (-2)
10. Ben Crane (USA) 71-69, Kevin Streelman (USA) 70-70, Hunter Mahan (USA) 69-71 (par)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze