Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Životní úspěch, jásá cyklista Dlouhý

28 2006
Hradec Králové - Dva, tři kilometry před cílem se cyklista Vojtěch Dlouhý zvedl se sedla a už poněkolikáté zaútočil. V úvodním extraligovém závodě sezony Brno - Velká Bíteš - Brno to nakonec byl rozhodující útok a pětadvacetiletého nováčka týmu PSK Whirlpool Hradec Králové vynesl k vítězství.

Pro borce, který se před příchodem do Hradce věnoval v Dukle Praha převážně dráze, jde o jeden z nejcennějších výsledků mezi silničáři. "Pro mě je to určitě na silnici životní úspěch," netajil Dlouhý své nadšení z výhry v prestižním závodě. Na startu v Brně se sešla výborná konkurence.

Věřil jste, že můžete zajet tak dobrý výsledek?
Musím říct, že tento závod mám hodně rád a loni jsem do cíle přivedl hlavní balík závodníků. Proto jsem si říkal, že kdyby se mi podařilo přivézt se do závěru v první skupině, tak snad můžu mít šanci na slušné umístění.

Trať letošního ročníku byla oproti minulým letům jiná, jak vám vyhovovala?
Byla sice kratší, ale díky dvěma kopcům náročnější, což mně jako jezdci spíše do rovin, zase tak nevyhovuje. V samotném závodě to ale znát nebylo, většinou jste se pohyboval na špici, jezdil jste aktivně. Pár kilometrů před cílem to ale vypadalo, že o vítězství pojedou jiní. V čele byla skupina se Svoradou, Konečným, my tam měli Andrleho a Benčíka, nebyl důvod ji sjíždět. Jenomže hlavně Sparta na čele s Mlynářem peloton dotáhla.

Několik stovek metrů před cílem jste se k útoku odhodlal vy a vyšel vám.
Měl jsem trochu výhodu v tom, že se hlavní favorité hlídali, možná také byli unavení poté, co je dojelo hlavní pole, takže v začátku mé snahy za mnou nikdo nejel. Nakonec mi malý náskok vydržel až do cíle.

Před sezonou jste do PSK Whirlpool přešel z Dukly Praha. Jak bylo těžké se k přestupu rozhodnout?
Vůbec ne, spíš bylo těžké získat v tak kvalitním týmu angažmá. Spolupracovat s trenérem Fialou a jezdci, jací ve Whirlpoolu jsou, je pro mě obrovským přínosem.

Cyklistický rok teprve začíná a už máte na svém kontě vítězství v prestižním závodě. Co od sezony čekáte dál?
Už po pár měsících je u mě vidět posun dopředu. Je to úplně jiné závodění, než na jaké jsem byl zvyklý. Hodně dělá psychika a atmosféra v klubu. Třeba na Bíteši jsem se necítil úplně ideálně, ale když jedete s takovými borci, tak překonáte i to, že vás třeba právě bolí nohy.  
Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze