Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zisk opět vrátíme týmu, říká manažer

13 2000
B r n o - Nečekané vyřazení basketbalových šampionek ve čtvrtfinále Euroligy před dvěma lety stálo Gambrinus Brno 7,5 milionu korun.
Nečekané vyřazení basketbalových šampionek ve čtvrtfinále Euroligy před dvěma lety stálo Gambrinus Brno 7,5 milionu korun. Klub totiž pořádal závěrečný turnaj Final Four a jeho neúčast v něm výrazně ovlivnila rozpočet. Během sezony totiž do pokladny nepřipadne žádný výdělek z televizních přenosů, ze vstupného by klub nevyžil ani týden. "Ale pokud chceme být nejlepší v Evropě, jiná cesta není," tvrdí manažer Jiří Hamza.

Kolik stojí účast klubu v Eurolize?

Těžko odhadnout. Kdybychom totiž nehráli Euroligu, neměli bychom v týmu tak drahé hráčky. Ale jen za startovné zaplatíme mezinárodní federaci FIBA okolo třiceti tisíc marek, tedy přibližně půl milionu korun.

Máte představu, kolik investic se klubu po sezoně vrátí?

Když postoupíme do finálové skupiny mezi nejlepší čtyři týmy, předpokládám, že pokryjeme právě základní poplatky pro FIBA. Kdybychom Euroligu vyhráli, vydělali bychom zhruba deset milionů korun, a to je málo. V té chvíli bychom navíc museli peníze znovu vložit do družstva, aby se nám hráčky nerozutekly, protože je o ně obrovský zájem.

Snažíte se něco změnit, aby se zisky z Euroligy zvýšily?

Pochopitelně. Nedávno se uskutečnily dvě schůzky špičkových klubů z pěti nejsilnějších zemí - Francie, Maďarska, Itálie, Německa a nás -, kde jsme hledali řešení. Samozřejmě si ale uvědomujeme, že ženský sport není tak populární a v marketingu se pro něj těžko hledá prostor. Zatím je všechno tajné, nejdřív se chceme dobře připravit a pak tvrdě zaútočit na mezinárodní federaci. Odhaduji, že nejdřív by se mohla situace změnit tak za dva tři roky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze