Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zimní pohár v rallye: opět dvě soutěže

12 2006
České Budějovice - Úvod sezony 2007 v automobilových soutěžích obstará Zimní pohár. Obsahovat bude stejně jako v minulém roce dvě soutěže. Rakouskou Jänner Rallye a Rallye Šumava. Rakouská soutěž s centrem ve Freistadtu nedaleko našich hranic odstartuje ve čtvrtek 11. ledna 2007 večerní diváckou zkouškou.

Závodit se bude i v pátek a sobotu. Na jezdce čeká 18 náročných rychlostních zkoušek. Otázkou zůstává, jestli se pojede na sněhu. Zima ještě nezačala, ale ani neskončila.

Svou roli v obsazení určitě sehraje první podnik mistrovství světa 2007. Rallye Monte Carlo startuje o týden později než Jänner Rallye.

Zimního poháru se mohou účastnit i jezdci s vozy kategorie WRC. Uvidí se, kdo bude do stále finančně hodně náročné techniky investovat, když do hodnocení mistrovství republiky bodovat nemůže.

Chybět by však neměla kompletní česká ani rakouská špička v čele s Pechem, Baumschlägerem, Karlem Trojanem a dalšími.

Program šampionátu
11.-13. ledna Jänner Rallye
1.-3. února Rallye Šumava
4.-5. května Rallye Český Krumlov
15.-17. června Bohemia rallye
20.-21. července Horácká rallye
24.-26. srpna Barum rallye
21.-23. září Rallye Příbram 

Zatímco v Rakousku jsou povoleny pneumatiky s hroty i pro běžný provoz, u nás je situace jiná. Dlouho se diskutovalo o tom, že se na hrotech Šumava letos nepojede. Jezdci dokonce sepsali dopis a žádali, aby se na hrotech jelo.

Je to proto, že podvozek na sníh a speciální pneumatiky stojí hodně peněz. A investovat do jejich pořízení pouze kvůli jediné soutěži pro týmy nemá smysl.

Hlavně ať se neopakuje nevydařený ročník 2004. Tehdy se nesmělo jezdit s hroty. Některé vozy ani nemohly projet těžší úseky a zablokovaly trať, upozorňovali piloti.

"Tam , kde bude sníh nebo led, se s hroty u nás soutěž pojede," utnul včera diskuse organizační ředitel Šumavy Milan Pospíšil.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze