Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zerzan: Trať? Je to docela peklo!

15 2006
Plzeň - Pavel Zerzan. V cyklistickém pelotonu jméno více než známé. Přesto se muž, který působil v italské stáji Mapei či českém Ed Systému, poprvé v kariéře postaví na start českého šampionátu cross country na horských kolech. Stane se tak dnes v České Kamenici. Letos totiž cyklista žijící v Borku nedaleko Štěnovic jižně od Plzně "přeškoluje" ze silničáře na bikera.

Formu na šampionát ladil s týmem České spořitelny, jehož barvy nyní obléká, přímo v Kamenici. Mistrovskou trať pro poznal detailně. "Je to těžký okruh. Nebojím se říci, že mě náročností docela zaskočil," uvedl Pavel Zerzan. "Dokonce se tam kousek leze po skále s kolem na rameni. Sjezdy jsou hodně prudké. Je to docela peklo."

Zerzan patřil v silničních stájích k vyhledávaným domestikům, jak se říká pomocníkům předních jezdců. Jak cyklisté říkají "nosil vodu" například šampionovi Jánu Svoradovi. Teď je v týmu, jehož jednička Tomáš Vokrouhlík - patří k největším favoritům mistrovského klání.

Bude mu Zerzan k ruce? "Horská kola jsou něco jiného než silnice. Tady musí jet každý za své, někoho táhnout v terénu dost dobře nejde," vysvětlil Zerzan.

Popřel, že by jeho stáj mohla použít taktiku, kdy jeden člen týmu na vedoucím místě odjede a druhý silně přibrzdí zbytek startovního pole.

"Tohle jsem nedělal ani na silnici. Natož, abych takovou taktiku provedl v terénu. To není podle mého gusta," doplnil Pavel Zerzan.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze