Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žerava se sveze až tři dny před závodem

2 2006
Prostějov - Motokrosová sezona sice vrcholí, Martin Žerava však celý týden odpočíval. Bohužel pro něj nuceně. V posledním domácím závodě v Rapotíně si totiž naštípl loketní kost a nyní nosí sádru. „Týden jsem si dal volno se vším všudy, v pondělí jsem byl poprvé běhat,“ říká Žerava.

Motokrosař po nulovém zisku v Rapotíně ztratil naději na obhajobu titulu českého mistra. Jeho největší konkurent Jan Zaremba totiž nezaváhal a před dvěma závěrečnými závody vede o 54 bodů. „Za dva týdny už budu bez sádry a určitě chci stihnout příští podnik v Kramolíně,“ míní Žerava.

Na motorku nyní nemyslí, poprvé si na ni zase sedne až tři dny před závodem. „To bude stačit, zapomenout to přece za tři týdny nemůžu,“ usmál se. „Ale musím se udržovat hlavně fyzicky.“ V domácím šampionátu tak z očekávaného dramatického souboje se Zarembou nejspíš předčasně sešlo.

Jeden z cílů, kterým byl třináctý český titul, prostějovský závodník už nesplní. „Ale v motokrosu není nic nemožné,“ poznamenal několinásobný mistr republiky Petr Kovář. „Příště může skončit s nulou zase Zaremba, i když mu to samozřejmě nepřeju.“ Zajímavější situace je v průběžném pořadí mistrovství světa MX3.

Žerava o víkendu vynechal závod v Bulharsku, přesto zůstal na šestém místě. Na této pozici skončil i po uplynulých dvou sezonách a letos chce šestou příčku obhájit. Před posledním závodem, který se jede ve Švýcarsku, však na Žeravu dotírají Slovinec Kragelj (2 body) a petrovický Zaremba (4 body).

„Když už mi nevyjde domácí titul, tak se určitě poperu o šesté místo ve světě,“ dodal Žerava, který by tak potřetí za sebou byl nejúspěšnějším českým motokrosařem v seriálu světového šampionátu nejsilnější kubatury.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze