Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ženský florbalový Fatpipe Cup ovládly nečekané vítězky

Momentka z turnaje Woman Fatpipe Cup 2010. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

6 2010
Nečekané vítězky má přípravný turnaj florbalistek. Generálku před startem nového ročníku ligových soutěží, ostravský Fatpipe Cup, nejlépe zvládlo B družstvo extraligového 1. SC WOOW Ostrava. Vítkovické béčko přehrálo ve finále Elite Praha 5:2.

V turnaji se přitom představilo několik dalších extraligových celků, mezi nimi i zástupkyně pořádajícího FBC Remedicum Ostrava.

"Bohužel, s naším turnajovým výsledkem nejsem spokojený. Hlavně kvůli tomu, co jsme předváděli ve čtvrtfinále, kde jsme byli jednoznačně horší, uvedl Michal Mariánek, kouč družstva FBC Remedicum Ostrava. Jeho svěřenkyně, které obhajovaly v klání loňské vítězství, prohrály ve čtvrtfinále s celkem Elite Praha 1:3.

"Hodně jsme zmatkovali, bylo to takové chaotické," uznal Mariánek. "Přitom v základní skupině jsme se slabšími soupeři hráli to, co jsme si představovali. Na holky asi dolehl tlak. Do začátku extraligy na tom ještě musíme zapracovat."

Pořádný tlak prožili také organizátoři. Na poslední chvíli se totiž museli vypořádat s nečekaným odpadnutím jednoho z účastníků. "Bohužel jsme ve čtvrtek večer obdrželi e-mail z Olomouce, že se jejich družstvo nezúčastní," uvedl ředitel turnaje Radek Kučera.

"Omlouvali se, že jim po soustředění onemocněla polovina hráček áčka a narychlo už nesehnali ani juniorky." Ostravští organizátoři ale zareagovali střelhbitě. "Není lehké narychlo sehnat tým, ale nám se to nakonec podařilo v rekordním čase," podotkl Kučera, který místo Olomouce dopsal do turnaje juniorky pořádajícího oddílu FBC Remedicum Ostrava. "Sice nám tak odpadl jeden extraligový tým, ale kvalita turnaje neutrpěla."

A že se organizátoři snažili o co nejvyšší úroveň klání, svědčí i fakt, že všechna utkání vyřazovací části mohli sledovat nejen diváci v hale. "Všechny zápasy z hlavní turnajové haly Sareza jsme vysílali online," řekl Radek Kučera. "Rádi bychom totiž tento turnaj opět posunuli o trošku dál."Najdete na iDNES.czmobilní verze