Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ženský box je vtipný, tvrdí uzdravený Chládek

Zdeněk Chládek (vpravo) a Marek Bosý (vlevo) | foto: Roman VondroušČTK

29 2010
Místo slávy v německé bundeslize se už už smiřoval s bolestí na chirurgickém sále. Boxer Zdeněk Chládek, největší talent českého amatérského ringu, se však od včerejška zase usmívá: na operaci s ramenem nepůjde! A v diáři si nic škrtat nemusí.


Zrovna když odklízel sníh doma v Krupce, novinu od primáře ústecké ortopedie Vladimíra Beneše mu zvěstoval jeho otec. "Šlacha byla od kosti trochu uvolněná, zahojilo se to. Ještě se ale vstřebává jizva, proto ho rameno rozbolelo," ozřejmil Zdeněk Chládek senior.

Když jeho syn v sobotu boxoval za Ústí, netvářil se jako vítěz, byť jím byl. Zasmušilý výraz, sklopená hlava, tichý hlas. "Boxoval jsem jednou rukou...," hlesl a bál se, že se obnovilo zranění ramene, které si kurýroval i v lázních. Od včerejška ví, že jeho kariéra může nerušeně plynout dál. Upíná se k červnovému mistrovství Evropy v Rusku. "Byl bych rád, kdyby v Moskvě medaile cinkla," troufá si ve váze do 64 kg.

I předtím ho však čeká tuze zajímavý program. Nejdříve prestižní bundesliga za Motor Babelsberg: únorové zápasy s polskou Poznaní a dvakrát s Herthou Berlín. "Vyhledali si mě sami," říká Chládek. "Je to obrovská šance. Můžu se zviditelnit, potkám jiné soupeře. V Česku už není nikdo, kdo by mě překvapil. Naopak tam boxuje špička z celé Evropy, borci z Litvy, Ukrajiny."

Bundesliga je mezinárodní, startují v ní i kluby z Polska, Holandska a Dánska. "Kulisa bude taky jiná, Německo boxem žije, je tam populární. A na zápas v Poznani, který se odložil kvůli sněhové kalamitě, bylo prodaných už tisíc lístků."

Další Chládkův vrchol: březnová Velká cena Ústí. I s účastí žen! "Jestli se chtějí mlátit, ať se mlátí. Já bych s ženskou nedokázal nikdy spárovat," kření se medailista z juniorských šampionátů. "Jestli je to baví, tak proč ne. Ale já bych se na to koukat nešel, přišlo by mi to vtipné."

Ještě jednu šanci vyhlíží. Světovou sérii boxu neboli profesionální ligu amatérů. "Na mistrovství Evropy jsem s nimi podepsal předsmlouvu, do srpna se má rozhodnout," tvrdí Chládek. "Myšlenka je to dobrá. Bojovali bychom bez helem a triček. Podle mě to bude víc sledované než profiring."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze