Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


IMOS v Brně pořád vládne, ale basketbalistky Valosunu už drží krok

Eva Mrhálková z Valosunu Brno střílí na koš IMOS Brno. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

10 2014
Už to není derby jen na papíře, ale i svým nábojem. Brněnský souboj basketbalistek Valosunu s IMOS v sobotu nalákal přes tisícovku diváků a nabídl poutavou podívanou. Co odhalila? Vládcem města zůstává slavnější klub ze Žabovřesk, ale ten z Králova Pole se mu blíží. Aneb Valosun - IMOS 71:81.

Oba tábory tak na výsledku mohly najít pozitivní stopy. "Zklamaný nejsem, podali jsme dobrý výkon. Nestačilo to, ale rozhodly jen maličkosti," poznamenal domácí kouč Marian Svoboda.

"Ukázaly jsme, že když se soustředíme, hrajeme naši hru a makáme v obraně, můžeme věřit ve svou kvalitu," podotkla pivotka hostů Anna Jurčenková.

Na podzim se konalo zemětřesení, když Valosun svého soka poprvé v tomto tisíciletí přemohl. Tentokrát však od začátku držel vedení IMOS. "Minule nás podcenily, šly do toho s tím, že nemůžou prohrát. Tentokrát byly lépe připravené," mínila domácí opora Eva Mrhálková.

IMOS svou motivaci neskrýval. "Valosun hraje dobře, má pohodu a jsou v něm spokojení. Kdežto my pořád musíme někomu něco dokazovat. Holky chtěly ukázat, že jsou lepší. A jsou, vyhrály spravedlivě," sdělil trenér Jan Bobrovský. "Ale myslím, že jsme měli rozhodnout dřív. Někdy jsme zbytečně stříleli z dálky, i když jsme mohli jít pod koš."

Možná i proto se Valosun dlouho držel ve hře a několikrát dokázal manko zredukovat. Jenže zkušenější účastník Euroligy pokaždé znovu odskočil. "Přišlo mi, jako bychom se v těch chvílích bály vítězství. Ale hlavně jsme byly málo důrazné v obraně," litovala Mrhálková. "Chtěly jsme, aby jejich stěžejní hráčky dostaly co nejmíňkrát balon, a to se nám moc nepodařilo."

Co však Valosun zdobilo, bylo nasazení. "Po této stránce nemám co vytknout," pravil trenér Svoboda. "Nevzdávaly se, stále bojovaly a dřely. Musely jsme hrát celých 40 minut," ocenila soka Jurčenková, která se pod košem potýkala s domácí houževnatostí nejvíc. "Ale když člověk rozdává rány, musí je umět i přijmout," uvedla.

"Žabiny" zaslouží uznání za to, jak si poradily s odbojným protivníkem i s únavou, kterou přináší neustálé kočování po Evropě a úzký kádr. "Není to lehké, ale věděly jsme, do čeho jdeme. Snažíme se co nejvíc regenerovat," řekla Jurčenková.

Její celek díky výhře dotáhl Valosun na druhém místě české ligy. Schyluje se tak k brněnskému semifinále, které už nebude předem jasnou záležitostí. Královopolanky si totiž vydobyly respekt. "Holky hrají super," chválila Jurčenková. "Člověka to od klubu s takovou historií potěší. Je to ocenění naší práce," hřálo Svobodu. A vzápětí dodal: "Pořád jsou lepší, ale už s nimi můžeme držet krok."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze